U-19: Cenne zwycięstwo z Górnikiem Zabrze

Bardzo dobrze spisała się w miniony weekend (21.11) młodzieżowa drużyna Skry występująca w Lidze Wojewódzkiej A1. Podopieczni Tomasza Szymczaka pokonali 2-0 zdecydowanie wyżej notowanego Górnika Zabrze. Dwie bramki dla naszych juniorów zdobył Adrian Żabik.

Skra posiadała optyczną przewagę w pierwszej części meczu, częściej byliśmy przy piłce prowadząc atak pozycyjny. Po jednym z nich Kuba Rumin uruchomił Adriana Żabika, a ten mijając kilku rywali po raz pierwszy pokonał bramkarza zabrzan. Po zmianie stron mecz ułożył nam się wręcz idealnie. Po przejęciu piłki na połowie przeciwników ponownie Żabik przeprowadził piękną akcję, znalazł się sam na sam z bramkarzem Górnika i po raz drugi posłał piłkę do siatki. W dalszej części meczu rywale nieco przejęli inicjatywę, ale nie potrafili sforsować naszej szczelnej defensywy. Bramkarz Skry nie dał się pokonać nawet przy strzale z rzutu karnego. Nasza drużyna w końcówce mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale dwóch sytuacji sam na sam nie wykorzystał Fabian Słabosz.

– Myślę, że zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie szczególnie pod względem taktycznym, bardzo dobrze wychodziliśmy spod wysokiego pressingu przeciwnika. Również w obronie, szczególnie w drugiej połowie byliśmy mocno zdyscyplinowani. Cieszą strzelone bramki oraz zachowane czyste konto z tyłu, co z taką firmą jak Górnik nie jest takie proste. Chcę również pogratulować chłopakom postawy na boisku, bo dzisiaj widziałem mądrą i dojrzałą drużynę – chwalił swoich podopiecznych po spotkaniu trener Tomasz Szymczak.