Od juniora po żaka – ligowy weekend Skrzaka !

W nadchodzący weekend nasze zespoły młodzieżowe rozegrają już tylko pięć spotkań ligowych. Dwa z nich rozegramy w roli gospodarza, a trzy w roli gościa. Na swoje ligowe potyczki wybiorą się juniorzy młodsi B2, trampkarze młodsi C2, oraz zespół młodziczek D1. Dla trampkarzy i młodziczek, którzy odrabiają zaległości będą to ostatnie ligowe spotkania – ale za to bardzo ważne.

Trampkarze młodsi (U-14) wyjadą do Zabrza, by tam zmierzyć się z liderem rozgrywek. Górnik, który w roczniku 2007 zaliczany jest do najlepszych zespołów w kraju to niepokonany w tej rundzie  team, a bilans 13 zwycięstw w 13 meczach, 96 goli strzelonych i zaledwie 6 straconych musi robić wrażenie.  W pierwszym spotkaniu , rozegranym na „Lorecie”, po bardzo dobrym meczu,  nasz zespół uległ nieznacznie (2 – 3) Górnikowi. Jak będzie w Zabrzu ? Każdy inny wynik niż zwycięstwo Zabrzan będzie niespodzianką.
Równie ważny mecz rozegrają w Skoczowie nasze młodziczki. Trenowane przez trenerkę Olgę Cichoń zawodniczki zmierzą się z miejscową Wisłą. Ewentualne zwycięstwo da naszej drużynie drugie miejsce w rozgrywkach ligowych i awans na finały Mistrzostw Polski Młodziczek !

W roli gospodarza , w niedzielne późne popołudnie (po meczu 2 ligi seniorów) na boisko wybiegną trampkarki naszego Klubu. Podobnie jak trampkarze, nasza drużyna odrabia zaległości i odrabia je z liderem. GKS Katowice w tej rundzie przewodzi ligowej stawce z bilansem 7 zwycięstw w siedmiu meczach (!). Bilans goli to 53 zdobyte i zaledwie 3 stracone. Na pewno zdecydowanym faworytem są katowiczanki i urwanie choćby punktu było by ogromnym osiągnięciem naszej żeńskiej drużyny.

Przed ostatni mecz w tej rundzie rozegrają  juniorzy starsi Skry. Zespół trenera Szymczaka jest na fali wznoszącej i dobrze  było by podtrzymać rozpoczynającą się serię meczy bez porażki. Rywalem biało-niebiesko-czerwonych będzie czwarty zespół ligowej tabeli – Górnik Zabrze.

Swoje spotkanie już dzisiaj , awansem, w Rybniku rozegrają notujący ostatnio dobre wyniki juniorzy młodsi Skry (U-16). W spotkaniu z siódmym zespołem  ligowej tabeli podopieczni trenera, którym oprócz tego spotkania zostaną do rozegrania jeszcze dwa mecze, nie są bez szans. Ewentualne zwycięstwo pozwoliło by zbliżyć się w tabeli ligowej do Rybniczan na odległość dwoch punktów, co w perspektywie zaległych spotkań podtrzymało by szansę na wyprzedzenie w końcowej klasyfikacji ROW. Czy tak się stanie, dowiemy się późnym popołudniem.

ROZKŁAD GIER –  „PIŁKARSKIEGO” WEEKENDU SKRZAKA 19-22.11.2020
(zestawienie chronologiczne)

B  2 – I liga wojewódzka juniorów młodszych U-16 r. 2005
ROW Rybnik – Skra Częstochowa
czwartek,  19.11.2020, godz.: 11.00
Rybnik, ul. Gliwicka 72

C 2 – I liga wojewódzka trampkarzy młodszych U-14 r. 2007
Górnik Zabrze – Skra Częstochowa
sobota,  21.11.2020, godz.: 11.00
Zabrze, ul. Jaskółcza 40

A  1 – I liga wojewódzka juniorów starszych U-19 r. 2002/2003
Skra Częstochowa  – Górnik Zabrze
sobota,  21.11.2020, godz.: 12.30
MSP Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20

D  1 – liga młodziczek  r. 2008-2009
Wisła Skoczów – Skra Częstochowa
niedziela  22.11.2020, godz.: 11.00
Skoczów – Wiślica

C  1 – liga trampkarek  r. 2006-2007
Skra Częstochowa – GKS GieKSa Katowice
niedziela  22.11.2020, godz.: 17:00
MSP Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20