W Święto Niepodległości młodzież odrabiała zaległości

Mimo dnia wolnego nasze zespoły młodzieżowe nie próżnowały. Juniorzy starsi, młodsi, oraz  trampkarze skorzystali z okazji i odegrali mecze przekładane z powodu, który dotyka coraz większą część społeczeństwa – czyli Coronawirusa.  Szkoda, że tych spotkań nie mogli oglądać kibice, bowiem stworzone widowiska, szczególnie przez juniorów starszych i trampkarzy młodszych były godne środowego święta.
Już od rana swoje mecze rozgrywali trampkarze starsi (U-15), którzy na boisku przy ulicy Powstańców w ramach rozgrywek 2 ligi śląskiej podejmowali rówieśników  Rozwoju Katowice. Podopieczni trenera Siudy nie byli zbyt gościnni i wysoko pokonali rywala. Równocześnie z tym meczem, tylko na „Lorecie” swój mecz rozgrywali juniorzy młodsi B2. Ich przeciwnikiem był Gwarek Zabrze.
Po tym spotkaniu , można rzec,  przed daniem głównym dnia, czyli derbowym meczem juniorów starszych,  na boisko wybiegli trampkarze młodsi (U-14_, którzy w ramach rozgrywek 1 ligi śląskiej gościli Zagłębie Sosnowiec.  Główną jednak atrakcją dnia był wspomniany wyżej mecz derbowy: Skra – Raków w kategorii U-19.

A  1 – I liga wojewódzka juniorów starszych (U-19) r. 2002/2003
Skra Częstochowa – Raków Częstochowa 1 – 2
środa, 11.11.2020, godz.: 15.00
MSP Skra , ul. Loretańska 20

Bardzo ciekawe, toczone w szybkim tempie widowisko zafundowali juniorzy obu klubów, W roli faworyta, mimo , iż na boisku Skry wystąpili zawodnicy Rakowa, którzy przewodzą w ligowej stawce. Nasza drużyna, osłabiona brakiem kilku kluczowych graczy (Bąk, Cheliński, Mikołajczak, Błędowski)  zmusiła  lidera do wielkiego wysiłku i mimo porażki pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Zespół trenera Szymczaka miał pomysł na Raków i bezbłędnie go realizował aż do 58 minuty, kiedy to po stałym fragmencie Jezierski z najbliższej odległości pokonała Hajdę. Paradoksalnie, po wznowieniu gry po przerwie, a przed utratą gola, to gospodarze stworzyli kilka drożnych sytuacji , ale bez „szwanku” wyszli z nich zawodnicy z Limanowskiego. W 68 minucie po rzucie rożnym Raków podwyższył na 2 – 0 i wtedy tempo meczu na kilka minut spadło. Skra przez kwadrans nie potrafiła wejść w rytm z początku drugiej połowy, a Raków jakby zadowolony z dwubramkowego prowadzenia nieco spuścił z tonu. Ostatnie minuty to zryw Skry i stworzone kolejne groźne okazje do zdobycia gola. Udało się to w doliczonym czasie gry Ruminowi, który silnym  strzałem ozdobił ten piłkarski spektakl i dał gospodarzom honorowego gola, na którego z przebiegu spotkania na pewno zasłużyli.

O meczu trener Tomasz Szymczak – [ZOBACZ]

Skra:

Hajda – Nurek, Załucki, Rydz, Załęski (80’ Kuban) – Kempa, Norberciak,  – Rumin, Ziętara, Żabik (75’ Płatek) – Słabosz (66’ Weżgowiec)

Pawonków

W tej lidze rozstrzygnięcia zapadły już dużo wcześniej. Awans do 2 ligi wywalczył zespół Ajaksu. Nasza drużyna szansę awansu zaprzepaściła po wygranym meczu z Zielonymi Żarki 5 – 0 i weryfikacji zawodów jako obustronny walkower (w zespołach grali nieuprawnieni zawodnicy) i do  Pawonkowa udała się zawodnikami drugiego zespołu trampkarzy (r. 2006) , którzy swoje rozgrywki zakończyli już dwa tygodnie wcześniej . Mimo to, wysoka  porażka z Orłem jest sporym zaskoczeniem i kładzie na drużynie wielki cień wstydu. Spotkaniem w Pawonkowie juniorzy młodsi Skry zakończyli rywalizację sportową w tej rundzie.

B  2 – I liga wojewódzka juniorów młodszych  (U-16) r. 2005
Skra Częstochowa – Gwarek Zabrze 1 – 2
środa, 11.11.2020, godz.: 10.00

Prowadzeni przez trenera Gałkowskiego juniorzy z rocznika 2005 nie sprostali rówieśnikom z Zabrze. Goście sprawiali wrażenie lepiej zorganizowanych , a przede wszystkim wykazywali się większą ochota do gry. Stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką i zasłużenie zainkasowali trzy ligowe punkty.

KS Skra:

Rosiak – Bulski, Żurawski, Major, Antczak (lichosik)  – Merta (Serwaciński)  – Kociszewski, Woszczyk, Majda, Ślemp  (Adamowski) – Krawczyk

Gola dla Skry zdobył Krawczyk Oskar.

C  1 – II liga wojewódzka trampkarzy  starszych (U-15)  r. 2006
Skra Częstochowa  – Zagłębie Sosnowiec 9 – 0
Częstochowa, ul. Powstańców 34 (boisko treningowe KS Skra)

Do Częstochowy Rozwój przyjechał młodszym rocznikiem. W składzie Katowiczan można było odnaleźć nawet kilku piłkarzy urodzonych w 2008 roku. To musiało mieć wpływ na postawę rywali, którzy z rzadka opuszczali własną połowę boiska. Podopieczni trenera Siudy w pełni wykorzystali zaistniałą sytuację i dali szans rywalowi  wygrywając bardzo pewnie.

KS Skra:

Hobot – Szczygłowski, Mucha, Dembczyk, Hajda – Szałaj, Kożuch, Niedzielski, Ostaszewski – Waluda, Kasprzycki

Grali również: Frukacz, Czupryna, Tałajczyk, Szydzisz, Mikulski, Podsiedlik

Gole zdobywali: Kasprzycki x 2, Waluda x 3, Mucha x 2, Szałaj x 2, Czupryna

C 2 – I liga wojewódzka trampkarzy młodszych (U-14) r. 2007
Skra Częstochowa  – Zagłębie Sosnowiec 0 – 0
środa,  11.11.2020, godz.: 12.30
MSP Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20

Mimo, iż  w tym meczu nie oglądaliśmy goli, to śmiało można rzec, że było to spotkanie stojące na bardzo wysokim poziomie. Kultura gry , pomysł na mecz, konsekwencja w realizacji złożeń to cechy, które towarzyszyły obu ekipom. Na uwagę zasługuje fakt, iż do walki stanęli trzynastoletni zawodnicy, a widowiska o takiej dojrzałości często nie dane jest nam oglądać nawet w meczach zespołów juniorskich ! Szybkie, składne akcje, gra z tak zwanej piłkarskiej :klepki” czy walka na pograniczu faulu dodawały kolorytu tym zawodom. Ostatecznie do pełni szczęścia zabrakło skuteczności a co za tym idzie goli.