Podsumowanie tygodnia (28.09 – 4.10)

Rocznik 2007 (Trampkarz C2)

W niedzielne popołudnie na Loretę przyjeżdża zespół Podbeskidzia Bielsko Białej. Pierwszy mecz
tych drużyn to pewne wyjazdowe zwycięstwo 6-2 Naszej drużyny. Tym razem Skrzacy zachowują się niezbyt gościnnie i zdecydowanie wygrywają 5-0.

Trener Rycharski o meczu – Od początku meczu bardzo dobrze realizujemy plan na to spotkanie, co pozwala Nam na pełną kontrolę w tym meczu i pewne zwycięstwo. Na pochwałę dziś zasługuje cała drużyna, każdy z osiemnastki meczowej dostał dziś swoją szanse i to na pewno cieszy zawodników.

Skra Częstochowa – BBTS Podbeskidzie Bielsko Biała: 5:0

Bramki: Żakowski (3 bramki), Matyja (2)

Skład: Foltyński , Meroń/Leśniak/Karoń, Skwarczyński/Małysz, Lesniak D., Rzońca, Błachowicz,
Cieślak/Kozłowski, Kwaśnik/Figzał, Matyja/Szarawara, Żakowski, Kwaśnik K/Trybulak.

Rocznik 2008 (Młodzik D1)

Stradom Częstochowa – Skra Częstochowa: 1:6

Derbowy pojedynek w poniedziałkowe popołudnie rozegraliśmy na poziomie III ligi wojewódzkiej. W tym dniu drużynę prowadził trener Wojciech Ślęzański.

Pierwsze 15 minut było wyrównane. Skra szybko objęła prowadzenie, ale wkrótce na skutek błędu naszych obrońców gospodarze doprowadzili do remisu. Następnie Skra przejęła inicjatywę, co przyniosło efekt w postaci 5 strzelonych bramek i wyjścia na prowadzenie 6:1. W ostatnim kwadransie w grę obu drużyn wkradło się sporo niedokładności i błędów w defensywie, jednak tego dnia więcej goli już nie oglądaliśmy – trener Ślęzański krótko streścił przebieg meczu.

Bramki: Tkaczyk (3 bramki), Rzeźniczek (1), Syma (1), Węgrzyn (1)

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tobiasz Półtorak, Filip Szuter, Piotr Bajor, Franciszek Syma, Filip Turek, Filip Węgrzyn, Marcin Rzeźniczek, Hubert Tkaczyk, Adam Maligłówka, Filip Czerkieski

Rozwój Katowice – Skra Częstochowa: 1:0

W środku tygodnia w deszczu przyszło nam rozegrać kolejne spotkania w ramach II ligi wojewódzkiej. W Katowicach podopieczni trenera Pikonia rozegrali mecz z Rozwojem Katowice.

Tak trener Pikoń relacjonuje spotkanie – Z różnych względów było to specyficzne spotkanie, które rozpoczęliśmy z 15 minutowym opóźnieniem. Pomimo niesprzyjających warunków dobrze wchodzimy w to spotkanie które od początku do końca było bardzo otwarte. Raz po raz bramkarze obu drużyn musieli wykazywać się swoimi umiejętnościami jednak klarownych sytuacji więcej stworzyła sobie nasza drużyna. Sytuacje sam na sam z bramkarzem, a nawet z pustą bramką nie przyniosły jednak w tym spotkaniu bramek dla nas. Czarę goryczy przelał błąd techniczny i w ostatniej akcji meczu tracimy bramkę wyjeżdżając z Katowic bez choćby punktu.

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tobiasz Półtorak, Dawid Ciepielak, Szymon Gawron, Igor Siuda, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Mikołaj Miller, Alan Radło, Adam Maligłówka, Tymon Radomski, Seweryn Cieślak, Filip Turek, Piotr Bajor

Skra Częstochowa – Górnik Zabrze: 0:1

Rozpoczynamy rundę rewanżową meczem z Zabrzańskim Górnikiem.

Pierwsza połowa była niemrawa w wykonaniu obu drużyn. Z naszej strony brakowało dokładności oraz pazerności którą widzieliśmy w drużynie niejednokrotnie grając na Loretańskiej. W końcowym fragmencie pierwszej połowy bramkę zdobywają goście przy biernej postawie naszego obrońcy. Druga połowa to dużo lepszy mecz w naszym wykonaniu, dzięki czemu stwarzamy sobie sytuacje strzeleckie między innymi kolejny raz na przestrzeni czasu nie wykorzystując sytuacji sam na sam z bramkarzem – o spotkaniu trener Pikoń.

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tobiasz Półtorak, Dawid Ciepielak, Szymon Gawron, Igor Siuda, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Mikołaj Miller, Alan Radło, Bartosz Breguła, Adam Maligłówka, Tymon Radomski, Filip Szuter, Filip Turek, Piotr Bajor

Rocznik 2011 (Orlik E2)

W miniony weekend podopieczni trenera Łykowskiego rozegrali mecz ligowy w Konopiskach. Większość spotkania była pod kontrolą Skrzaków. Widoczna była różnica w dynamice czy umiejętnościach technicznych, jednak bramki strzelone dla Lotu nie wzięły się znikąd, co wynikało z dobrych momentów w działaniach indywidualnych czy zespołowych. Skra wyjechała z ulicy Lipowej z 3 punktami i z niecierpliwością czeka na kolejne spotkania.

Skład: Pawelak, Mizerski, Szewczyk, Kowalik, Wawrzkiewicz, Mulewicz, Glapiński, Dąbrowski, Myśliwiec, Szczygłowski.

Rocznik 2012 (Żak F1)

W piątek drużyna rocznika 2012 podejmowała u siebie Orlika Blachownia w ramach 6 kolejki Ligi Orlików.

Co o spotkaniu powiedział trener Marek Juszczyk? Początek spotkania to proste błędy w wyprowadzaniu akcji w obu drużynach, ale to nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni i zdobyli dwie bramki. Po stracie bramek goście zaczęli grać odważniej, czego efektem były dwie strzelone bramki w odstępie 2 minut. W tej połowie obie drużyny strzeliły jeszcze po dwie bramki i schodziły na przerwę przy remisie 4-4. Druga połowa to już lepsza gra naszej drużyny, zawodnicy strzelili kolejne dwie bramki i zaczęli czuć się zdecydowanie pewniej. Nie popełniali w obronie już tylu błędów, dzięki czemu stracili tylko jedną bramkę a w sumie strzelili ich aż pięć. Końcowy wynik 9-5 cieszy, lecz wiemy ile jeszcze jest do poprawienia w grze naszych młodych zawodników

Close Menu
×
×

Koszyk