Mówią trenerzy – wypowiedzi po meczu Skra – Chojniczanka

Skra Częstochowa jest jedną z rewelacji sezonu 2020/2021 w polskich ligach. W środę (30.09) po bardzo emocjonującym meczu pokonała 1:0 dotychczasowego lidera tabeli – Chojniczankę Chojnice. Po meczu trener Marek Gołębiewski kolejny raz mógł być dumny ze swojej drużyny, Adam Nocoń opuszczał Częstochowę w poczuciu dużego niedosytu. Obaj szkoleniowcy zgodnie podkreślali świetny występ bramkarza Skry Mikołaja Biegańskiego. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami trenerów po tym spotkaniu:

Marek Gołębiewski, trener Skry: – Jesteśmy zadowoleni z tego dorobku, ale trzeba pracować dalej, bo jak się człowiek za bardzo cieszy to potem dostanie po uszach. Dzisiaj oglądaliśmy dwie różne połowy. Pierwsza w naszym wykonaniu trochę bojaźliwa, być może to jeszcze skutki meczu z Bytovią, który kosztował nas bardzo dużo sił. Druga była zdecydowanie pod nasze dyktando, mieliśmy więcej posiadania piłki na czym zawsze bardzo mi zależy. Stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje z czego jedną wykorzystaliśmy i to my cieszymy się z trzech punktów. Chojniczanka to jeden z lepszych zespołów z jakim graliśmy w tej lidze, bardzo ładnie grali piłką i życzę im powodzenia w kolejnych meczach a nam podtrzymania tej passy. Mówi się, że szczęście zawsze sprzyja lepszym. Był to kolejny dobry mecz w bramce Mikołaja, który wyłapał kilka groźnych sytuacji. Być może faktycznie z przebiegu gry Chojniczanka zasłużyła na coś więcej, ale taki jest sport. Cały czas zmieniamy styl naszego grania, chcemy grać w piłkę, utrzymywać się przy niej. Chłopakom to pasuje, bo mam drużynę, która jak najbardziej chce grać. W niedzielę czeka nas kolejny bardzo ciężki mecz ze Stalą Rzeszów i musimy się do niego bardzo dobrze przygotować. Mi się mecze ze Stalą kojarzą bardzo dobrze, bo jako zawodnik grałem tam bardzo dobre mecze. Mam nadzieję, że jako trener też spiszę się dobrze. To bardzo trudny przeciwnik, ale nasz zespół jest charakterny, walczy do końca, potrafimy strzelać bramki w ostatnich minutach. Myślę, że będzie to ciekawe widowisko. Mecz będzie można obejrzeć w TVP Sport, dlatego zachęcam wszystkich kibiców do śledzenia tej transmisji i kibicowania Skrze.

Adam Nocoń, trener Chojniczanki: – Gra mojej drużyny nie była zła, po pierwszej połowie byłem przekonany, że wywieziemy stąd jakieś punkty. Niestety powtórzyła się historia z wcześniejszych spotkań, że nie wykorzystujemy sytuacji, które stwarzamy. W piłce trzeba strzelać bramki. Narzuciliśmy od początku meczu bardzo szybkie tempo, mieliśmy też rzut karny. W drugiej połowie dopuściliśmy Skrę do głosu, zaskoczyła nas szybkim atakiem i wracamy z ogromnym niedosytem, bo patrząc na grę nie powinno się to zdarzyć. W końcówce się odsłoniliśmy, zagraliśmy va banque i niestety przegrywamy. Przyznać muszę, że kontra po której zdobyła bramkę była piękna. Mikołaj był blisko naszego klubu. Może jakbyśmy go mieli w drużynie to dziś wracalibyśmy z trzema punktami. Szczególnie ta druga jego interwencja to były stadiony świata. Ma bardzo dobre tempo i dynamikę.

Close Menu
×
×

Koszyk