Zacząć lepiej niż ostatnio – zapowiedź meczu Śląsk II – Skra

Piłka w czasach pandemii jest wyjątkowa. Niewiele ponad miesiąc temu kończyliśmy rozgrywki meczem w Rzeszowie, a już w niedzielę inaugurujemy kolejny sezon – starciem z rezerwami Śląska we Wrocławiu. Trudno ocenić na co stać naszą drużynę po tak krótkim okresie przygotowawczym. Jedno jest jednak pewne – trzeci sezon na poziomie drugiej ligi chcemy rozpocząć lepiej od poprzednich.

Śląsk II Wrocław stał się jednym z beneficjentów zakończonego przedwcześnie sezonu 2019/2020. Dzięki pozycji lidera po 18 kolejkach i czterem punktom przewagi nad Polonią Bytom został zaproszony do występów na szczeblu centralnym. Po Lechu Poznań będzie to druga rezerwowa ekipa czołowego klubu PKO Ekstraklasy na tak wysokim szczeblu rywalizacji. – Jesteśmy naturalnym zapleczem pierwszego zespołu i oczywiście podporządkowujemy się jego interesom. Skoro jednak udało nam się awansować, chcemy na tym poziomie się utrzymać – mówi w przedsezonowym Skarbie Kibica „Przeglądu Sportowego” trener Piotr Jawny.

Skra do rozgrywek 2020/2021 przystąpi w znacznie zmienionym składzie. Po udanej rundzie jesiennej naszą drużynę opuścili m.in. Kamil Zalewski, Dawid Wolny, Daniel Rumin czy Konrad Andrzejczak. Trener Marek Gołębiewski odmłodził zespół, ale jest szansa, że ten proces odbędzie się bez uszczerbku dla drużyny. Z przyjściem Karola Noiszewskeigo, Kamila Wojtyry czy młodych zawodników z Zagłębia Sosnowiec wiązane są spore nadzieje. – Z postawy młodzieży jestem zadowolony, bardzo lubię dać pograć młodym zawodnikom. Kuba Sinior, Mateusz Bieniek czy inni młodzi zawodnicy, których jeszcze testujemy na tle rywala z pierwszej ligi wypadli naprawdę dobrze – mówił szkoleniowiec po sparingu z GKS Bełchatów (0:0).

Największym mankamentem po odejściu Rumina i Wolnego wydaje się być zdobywanie goli. Tutaj pole do popisu dostanie Kamil Wojtyra, który w ostatnich sezonach bramki w ilościach hurtowych strzelał dla Znicza Kłobuck. – Na pewno będzie to duży przeskok, zupełnie inne tempo gry. Obaw chyba jednak nie mam, jestem dość pewny siebie, wierzę w swoje umiejętności. Mam nadzieję, że będą wartością dodaną dla drużyny Skry. Liczę, że trener będzie na mnie stawiał. Jeśli dostanę szansę, postaram się dobrze ją wykorzystać – odważnie deklaruje zawodnik, który poprzedni sezon spędził w czwartej lidze.

Druga drużyna Śląska swoje mecze będzie rozgrywała na legendarnym i darzonym przez wrocławskich fanów dużym sentymentem obiekcie przy ulicy Oporowskiej 62. Pierwszy gwizdek w meczu ze Skrą zaplanowany został na godzinę 12.00. Dzień wcześniej pierwsza drużyna Śląska mierzyć będzie się z Wisłą Kraków. Niewykluczone, że kilku zawodników, którzy dzień wcześniej zasiądą na ławce rezerwowych w ekstraklasie, w niedzielę wystąpi przeciwko naszej drużynie. Na pewno dobrą informacją dla wszystkich jest to, że wrocławianie przeprowadzą z meczu bezpośrednią transmisję na swoim kanale YouTube’a. Emocje czas zacząć!

Drużyny Śląska Wrocław specjalnie chyba nie trzeba przedstawiać. To Klub mający mocną kartę w historii polskiej piłki. Wrocławianie w swoim dorobku mają dwa tytuły mistrzowskie (1977, 2012), trzy razy Śląsk cieszył się wicemistrzostwem (1978, 1982, 2011). Puchar Polski padł łupem wrocławian dwa razy – w sezonach 1975/1976 oraz 1986/1987.