Juniorzy starsi ze sparingowym zwycięstwem

W kolejnym sparingu kadra Skry U-19 zmierzyła się z przebywającą na obozie w Bełchatowie szkółką piłkarską z AP Profi Kraków. Nasza drużyna nie była zbyt gościnna i pewnie pokonała 4 – 1.

Nasz środowy rywal, na co dzień  występuje w 1 lidze juniora starszego w Małopolsce i plasuje się na 6 miejscu. To wyżej niż nasi juniorzy w i lidze śląskiej. To jednak nie miało większego znaczenia w bezpośrednim starciu.
Juniorzy trenera Szymczaka rozegrali poprawne zawody. Widoczny był postęp w komunikacji między formacjami.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„ Założenia taktyczne, zarówno w obronie jak i w ataku zostały zrealizowane w sposób zadowalający. W przekroju spotkania stworzyliśmy kilka bardzo dobrych okazji bramkowych z których cztery potrafiliśmy zakończyć zdobyciem bramki. Ten fakt szczególnie cieszy, gdyż nasza skuteczność w ostatnich meczach pozostawiała wiele do życzenia. „

W kolejnym meczu kontrolnym, już w najbliższą sobotę, o godzinie 11.00 na MSP Skra, nasz zespół  podejmie seniorów KS Stradom .

KS Skra A1 Częstochowa – AP Profi Kraków (U-19) 4 – 1
MSP Skra , ul. Loretańska
05.02.2020 g. 16.00

Skra A1:

I połowa:

Hajda – Błędowski, Załucki, Podolski, Kapkowski, Załęski –  Bednarek, Niedźwiedź – Nurek, zawodnik testowany, Przygodzki

II połowa:

Gieroń – Ciepły, Garus, Rydz, Włodarczyk, Cheliński – Ziętara, Rumin – Kierat, Żabik, Płatek