Udany weekend w wykonaniu rocznika 2011

Dwie wizyty w Sosnowcu zanotowali w miniony weekend młodzi piłkarze Skry z rocznika 2011. W sobotę rozegrali sparingowe mecze z zespołami z rocznika 2010, natomiast w niedzielę uczestniczyli w rozgrywkach Ekstraligi Talentów.

W sobotę na boisku ze sztuczną murawą zawodnicy Skry uczestniczyli w „Sparing Day” organizowanym przez Zagłębie Sosnowiec. Gra toczyła się w systemie 7 na 7. Częstochowianie rozegrali 4 spotkania po 25 minut, w których odnieśli 3 zwycięstwa i zanotowali 1 porażkę. Bardziej niż dobre wyniki (na tle o rok starszych przeciwników) cieszyć może jednak sama gra, którą tego dnia zaprezentowali młodzi gracze Skry. Pokazali oni mnóstwo efektownych akcji, które cieszyły oczy zgromadzonych na widowni kibiców i nierzadko przynosiły efekty w postaci strzelonych goli. Wykazywali się dużą dojrzałością w grze, nie zapominając jednak o skutecznej grze 1 na 1. Dopiero w ostatnim swoim meczu zawodnicy z Częstochowy musieli uznać wyższość przeciwników,  natomiast zdecydowanie tego dnia zostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie.

Wyniki:
Skra Częstochowa – Pogoń Imielin 3:2
Skra Częstochowa – Jeziorna Siewierz 7:0
Skra Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 4:2
Skra Częstochowa – AKS Niwka Sosnowiec 0:3

Barwy Skry reprezentowali: J. Dąbrowski, O. Glapiński, J. Kowalik, J. Mizerski, M. Mulewicz, J. Pawelak, K. Szewczyk, B. Wawrzkiewicz, F. Włodarek.

W niedzielę rocznik 2011 Skry wziął udział w rozgrywkach Ekstraligi Talentów dla swojego rocznika. Na boisku pod balonem, już grając 5 na 5, nasz zespół zajął 4 miejsce w gronie 10 zespołów. Zanotowaliśmy 4 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażkę z bezkonkurencyjnym tego dnia Zaborzem Zabrze. Nasi młodzi piłkarze nie najlepiej „weszli” w turniej, zdobywając tylko 1 punkt w pierwszych 2 spotkaniach, ale co gorsza robiąc to w słabym stylu. W kolejnych meczach zawodnicy udowodnili jednak swoją wartość, znacznie poprawiając zarówno swoją grę jak i wyniki. Na uwagę zasługują mecze z Pogonią Kraków i Unią Oświęcim, w których przegrywaliśmy już kolejno 0:4 i 0:3, olbrzymim nakładem sił i zaangażowania wychodziliśmy na prowadzenie 5:4 i 4:3, by ostatecznie oba te spotkana zremisować. Gdyby nie gol stracony w ostatniej akcji meczu z Unią Oświęcim, Skra zapewne znalazła się na podium, lecz tym razem musieliśmy zadowolić się czwartym miejscem.

Wyniki:
Skra Częstochowa – LUKAM 2010 2:2
Skra Częstochowa – Zaborze Zabrze 1:3
Skra Częstochowa – AS Progress Andrychów 1:1
Skra Częstochowa – AP Gliwice 7:0
Skra Częstochowa – Pogoń Kraków 5:5
Skra Częstochowa – APN Czeladź 4:1
Skra Częstochowa – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka 5:2
Skra Częstochowa – AP Duda Wrocław 9:0
Skra Częstochowa – Unia Oświęcim 4:4

Barwy Skry reprezentowali: O. Glapiński, J. Mizerski, S. Radwan, T. Rusek, K. Szewczyk, A. Szwedziński, B. Wawrzkiewicz, F. Włodarek.