Podsumowanie tygodnia Młodej Skry #11 | 6.11-12.11.2019

A1 | rocznik 2001/2002

B1 | rocznik 2003/2004

Trener Pilis po meczu:
“Zagraliśmy dobry mecz. Pojawiały się błędy, jednak przeciwnik nie potrafił tego wykorzystać. Graliśmy swobodnie. Już w 16 minucie szybkim długim wznowieniem po stałym fragmencie Jastrzębia Jakub Hajda dał możliwość Adrianowi Żabikowi do szybkiego wyjścia spod naszej bramki, a ten w sytuacji 1 na 1 wygrał pojedynek i skierował piłkę do bramki przeciwnika. Kolejne dogodne sytuacje wypracowywane co kilka minut nie przynosiły zmiany rezultatu, aż do 73 minuty kiedy to sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego Marcel Nurek zagrał niską piłkę między bramkę GKSu a nabiegającą z 16 metra grupę zawodników, gdzie pierwszy sięgnął ją Mateusz Kubas i mieliśmy 2:0 dla gospodarzy. Na zamknięcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bo już w 75 minucie Igor Weżgowiec po odbiorze na środku boiska wyprowadza piłkę i zagrywa do uciekającego obrońcy Jastrzębia Adriana Żabika, który to ustala wynik na 3:0 dla naszej drużyny. W najbliższy weekend jedziemy do Sosnowca z zamiarem wywalczenia 3 punktów i zniecierpliwieni czekamy na wyniki pozostałych drużyn.”

Skład: Hajda, Jóźwiak, Kuban, Wrzalik, Cheliński, Weżgowiec, Nurek, Bednarczyk (Bugajczyk), Rumin, Kubas(Kołodziej), Żabik,
Rezerwa: Ptak, Glin, Staroń

3 - 0

SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2003/2004 vs KS GKS 1962 JASTRZEBIE S.A.

Trener o meczu z Akademią Sportową z Lublińca:
“Mecz od początku rozgrywany był w szybkim tempie. W początkowej fazie spotkania nasza drużyna miała problemy z prawidłową organizacją gry w obronie, jednak bramkarz stawał na wysokości zadania. Dobrze funkcjonowała za to gra do przodu dzięki czemu do przerwy prowadziliśmy w stosunku 1:3 po bramkach Musiała, Węgrzyna oraz Czerkieskiego. W początkowej fazie drugiej połowy dochodziliśmy do kolejnych sytuacji jednak brakowało nam zimnej krwi pod bramką przeciwnika, za to Akademia po stałym fragmencie zanotowała kolejne trafienie. Po bramce na 2:3, szybko zrobiło się 4:3 i to my musieliśmy gonić wynik, co udało się kilka minut przed końcem po sytuacji sam na sam Franciszka Symy.
Brawo dla Drużyny, za walkę do samego końca”