Sparingowe granie rocznika 2011

Dobrą okazję do pokazania swoich umiejętności mieli w minioną niedzielę (15 września) żacy Skry Częstochowa z rocznika 2011. Na boisku Skry przy ul. Powstańców w ramach „sparingowego grania” rywalizowało ze sobą aż 11 drużyn.

Na zaproszenie trenerów do Częstochowy przyjechało 9 drużyn: Cracovia, Zagłębie Sosnowiec, Sparta Katowice, Lechia Tomaszów Mazowiecki, LZS Tworków, Spiders Krapkowice, Młodzik Strzelce Opolskie,Gol Opole i APG Gliwice. Oprócz tego do gry przystąpiły także 2 zespoły gospodarzy. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, mecze były rozgrywane jednocześnie na 4 boiskach, a każda z drużyn rozegrała 10 meczów po 14 minut (łącznie aż 140 minut gry). Nie brakowało emocji i wspaniałych akcji, na które entuzjastycznie reagowali licznie zgromadzenie tego dnia rodzice młodych piłkarzy.

Zespół Skry, mimo nieobecności kilku zawodników, pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Staraliśmy się grać otwarty futbol oparty na grze 1 na 1 oraz krótkich podaniach, co wielokrotnie przynosiło efekt w postaci strzelonych goli. Nieco gorzej wyglądała nasza gra w obronie, ale z pewnością w najbliższym czasie poświęcone zostanie jej więcej czasu na treningach.

Wyniki Skry I: 7 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki

Skra II – Lechia Tomaszów Mazowiecki 5:3
Skra II – Sparta Katowice 3:3
Skra II – Gol Opole 10:4

Barwy Skry reprezentowali: I. Całko, I. Drążkiewicz, O. Glapiński, J. Grabowski, J. Kowalik, J. Mielczarek, J. Mizerski, M. Mulewicz, J. Myśliwiec, K. Oko, F. Podsiedlik, T. Rusek, K. Szewczyk, A. Szwedziński, B. Wawrzkiewicz, F. Włodarek.