Podsumowanie tygodnia Młodej Skry #4 | 11-17.09.2019

A1 | rocznik 2001/2002

W 6 kolejce I ligi śląskiej wygraliśmy na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Radek Gołębiowski, który strzałem z 25 metrów „zdjął pajęczynę” i nie dał szans bramkarzowi Piasta.

Okiem Trenera: “Zagraliśmy bardzo poprawne zawody. Zagraliśmy wysoko i agresywnie na połowie przeciwnika nie pozwalając mu na zbyt wiele. Byliśmy dobrze zdyscyplinowani w obronie przez co przeciwnik nie stworzył sobie żadnej klarownej sytuacji. Mecz był cały czas wyrównany. Dużo było walki w środku boiska, natomiast między 60 a 70 minutą mieliśmy dwie bardzo dobre okazje aby „zamknąć ten mecz”. Nie wykorzystaliśmy przewagi w polu karnym, przez co końcówka była bardzo nerwowa ale wynik spotkania się już nie zmienił.

Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa. Mnie najbardziej cieszy, że zagraliśmy bardzo dobrze zdyscyplinowani w obronie i nie popełnialiśmy tak rażących błędów indywidualnych po których przeciwnik wcześniej zdobywał bramki.”

Skład: P.Gieroń – D.Błędowski, R.Kapkowski, J.Załucki, O.Włodarczyk, W.Bednarek (86’N.Mendrela), J.Cierpiał, M.Przygodzki (89’K.Załęski), R.Gołębiowski (70’B.Ziętara), A.Żabik (75’K.Ciepły), M.Nowak (83’K.Kierat)

Bramki: 25’ R.Gołębiowski

B1 | rocznik 2003/2004

W sobotnie wczesne popołudnie podejmowaliśmy w Częstochowie drużynę GKS Katowice. Mecz był rozgrywany na boisku trawiastym przy ulicy Powstańców co w pewnym stopniu było nowością dla chłopaków. W tej rundzie wszystkie mecze jak i treningi odbywały się na boiskach ze sztuczną trawą.

Okiem Trenera: “Spotkanie rozpoczęło się dosyć spokojnie, bez presji przeciwnika. W zasadzie do 30 minuty GKS nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej. Nam natomiast udaje się zdobyć bramkę dalekim zagraniem z prawej strony pola karnego wprost za plecy bramkarza drużyny gości w 23 minucie meczu. Piłkę celnie do bramki GKSu skierował Kacper Jóźwiak.
W 34 minucie na chwile wszyscy zamarliśmy. W sytuacji całkowicie niezagrażającej bramce jeden z naszych obrońców wyprowadzając piłkę stracił ją tuż przed naszym polem karnym i zawodnik Katowiczan znalazł się sam na sam z Kubą Hajdą. Doskonała i ofiarna interwencja naszych defensorów jak i bramkarza pozwoliła nam zejść do szatni z  bramkową przewagą.

Druga połowa przyniosła zdecydowaną przewagę GKSu. Przeciwnik wielokrotnie próbował złamać naszą obronę jednak sędzia liniowy raz za razem podnosił chorągiewkę. Tak aż do 63 minuty kiedy to w prosty sposób straciliśmy piłkę na połowie rywala i zostaliśmy zaskoczeni szybką kontrą. Niestety słabo asekurując bramkę, pozwoliliśmy GKSowi wyrównać. W 70 minucie jeden z zawodników GKSu znalazł się w doskonałej sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem jednak to Kuba doskonałą interwencją ratuje nasz zespół. W ostatnich 10 minutach po przeprowadzonej zmianie dochodziliśmy kilkukrotnie głęboko pod bramkę przeciwnika jednakże nie byliśmy w stanie zdobyć zwycięskiego gola.

D1 | rocznik 2007 | I liga

Trener Czok po meczu: “Wychodząc dziś na mecz wiedzieliśmy, że przed nami bardzo ciężkie spotkanie. Tak było od samego początku. Był to mecz walki. Zdawaliśmy sobie sprawę, że każdy nasz błąd może nas kosztować utratę bramki i dziś udało nam się tego uniknąć. Byliśmy odpowiedzialni i skoncentrowani, a przede wszystkim dobrze wyglądała nasza gra. W pierwszej połowie zespół Polonii grał bardzo nisko w obronie, ale mimo to potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacje, których niestety nie potrafiliśmy zakończyć bramką.

Druga połowa spotkania miała całkowicie inne oblicze. Polonia podeszła wyżej i szukała swoich szans w ataku. To spowodowało, że mecz był bardzo otwarty, a sama końcówka bardzo emocjonująca. W 59 minucie nasz zawodnik dostał kare minutowa – graliśmy o jednego zawodnika mniej, ale zespół wiedział jak się zachować. W środku pola odebraliśmy piłkę i wyprowadziliśmy atak, po którym zdobyliśmy bramkę. Minutę później zespół Polonii był już rozbity a my to wykorzystaliśmy – zdobyliśmy kolejna bramkę po której sędzia zakończył spotkanie.

Brawa dla całego zespołu, że w końcówce wytrzymali to napięcie grając jednego mniej. Polonia chciała to wykorzystać i mocno nas zaatakowała – potrafiliśmy wyjść z pod pressingu i zdobyć bramkę, a chwilę później kolejna.”

0 - 2

BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM SP. Z O.O. vs Skra Częstochowa – Rocznik 2007 I

D1 | rocznik 2007 | III liga

0 - 8

MOSIR MYSZKOW vs Skra Częstochowa – Rocznik 2007

D2 | rocznik 2008

Trener o meczu z Victorią: “Spotkanie z Victorią Częstochowa drużyna rozpoczęła skupiona i skoncentrowana na przedmeczowych założeniach. Dzięki temu za sprawą trafień kapitana drużyny Filipa Czerkieskiego osiągnęła kilku bramkową przewagę już w pierwszej połowie.

Druga połowa spotkania wyglądała nieco słabiej, co wykorzystała drużyna Victorii trafiając dwukrotnie do naszej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, dzięki czemu możemy dopisać 3 punktu na swoje konto.”

Mecz z Ajaksem okiem Trenera Pikonia: “Drużyna przystępowała do tego spotkania po dobrze rozegranym spotkaniu z Rakowem Częstochowa – zdeterminowana by zdobyć 3 punkty. Pomimo szybko zdobytej bramki przez kapitana drużyny Filipa Szutera, gra była szarpana, brakowało dokładności przez co nie potrafiliśmy nadać akcjom odpowiedniego tempa. Dodatkowo po stałym fragmencie gry, Ajaks już pierwszym strzałem pokonuje Rajczykowskiego. Pierwsza połowa kończy się remisem.

Druga połowa to poprawa gry naszej drużyny: konsekwentnie budowane akcje oraz próby szybkiego otwarcia do strefy wysokiej. Wreszcie po kilku niewykorzystanych akcjach trafia Szymon Gawron ustalając wynik spotkania, a drużyna zasłużenie dopisuje w ligowej tabeli trzy punkty.”