A1 przegrywa, B1 wygrywa

A1 | Skra Częstochowa - GKS Jastrzębie

W kolejnym meczu przegrywamy 4:1. Już na początku spotkania gospodarze strzelili nam bramkę wykorzystując nieporozumienie w szeregach obronnych. Po 30 minutach było już 3:0 i niestety,  po prostu podarowaliśmy gospodarzom te bramki. Popełniliśmy bardzo dużo błędów indywidualnych w tej części gry dzięki czemu GKS nie miał problemów ze strzelaniem goli.

Druga połowa zaczyna się ponownie od karygodnego podania naszego bramkarza do napastnika gości i w efekcie padła 4 bramka. Pomimo takiego obrotu spraw nie poddaliśmy się i w drugiej połowie stworzyliśmy sobie kilka świetnych okazji a jedną z nich wykorzystał Gołębiowski a chwilę później trafia w poprzeczkę.

Reasumując ilość najprostszych błędów jaką popełniliśmy w tym spotkaniu szczególnie w pierwszej połowie nie zdarza się w całej rundzie… trzy z czterech goli strzeliliśmy sobie sami a szkoda, bo druga połowa pokazała że ten mecz mógł zupełnie inaczej wyglądać. Jedynym plusem jest to że drużyna się nie poddała pomimo wysokiego wyniku i do ostatniej minuty walczyła o trafienie honorowe a później o zminimalizowanie rozmiaru porażki.

Bramki: R.Gołębiowski 79’

Skład: P.Gieroń –  K.Ciepły (60’ T.Garus), D.Błędowski (85’ R.Płatek), J.Załucki, O.Włodarczyk (87’ K.Załęski), W.Bednarek (46’ B.Ziętara), A.Niedźwiedź, R.Gołębiowski, J.Cierpiał, M.Przygodzki (85’ K.Kierat), A.Żabik

B1 | Skra Częstochowa - Ruch Radzionków

W strugach deszczu podejmowaliśmy w poniedziałkowe popołudnie na naszym obiekcie Ruch Radzionków, który w poprzednich meczach zebrał komplet punktów.
Przeciwnik wszedł pewniej w pierwsze 15 minut próbując przełamać naszą obronę jednak bezskutecznie. W 32 minucie mieliśmy doskonałą sytuację na zdobycie bramki po rzucie rożnym jednak to Ruch wyprowadził szybki kontratak i to drużyna przyjezdna zdobyła pierwszą bramkę. W 41 minucie ponownie kolejny rzut rożny wykorzystał, Kołodziejczyk który zagrał piłkę idealnie na głowę Rydza i do szatni schodzimy z wynikiem 1:1.

Po wznowieniu próbowaliśmy zapunktować jednakże po dość prostej i bezpiecznej dla nas sytuacji tracimy bramkę w 59 minucie. Nie opuszczając jednak głowy, gonimy wynik tworząc sobie kolejne dogodne sytuacje. Stan 1:2 dla gości utrzymuje się do 72 minuty kiedy to wyrównuje Jóźwiak. Mamy 2:2. W 80 minucie Bugajczyk dostaje piłkę na dalszy słupek, zgrywa głową do środka na zbiegającego Kołodziejczyka i mamy 3:2. Pomimo protestów gości, sędzia wskazał środek boiska i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Po nie łatwym meczu zdobyliśmy pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

Skład: Pędzioch, Rydz, Mroczka, Jóźwiak, Cheliński, Kempa, Nurek, Kołodziejczyk, Bugajczyk, Kubas, Rumin.
Rezerwa: Hajda, Wrzalik, Bednarczyk, Staroń