0 - 1

Skra Częstochowa – Rocznik 2001/2002 vs RUCH CHORZÓW S.A.

B1 | rocznik 2003/2004

Okiem Trenera Karola Pilisa:
“Jechaliśmy do Zabrza z zamiarem wywalczenia pierwszych punktów na dosyć specyficznym terenie. Jak wiadomo boisko na którym B1 Gwarka Zabrze rozgrywa mecze jest najmniejszym boiskiem w lidze co skutkuje ciągłą wymianą ciosów, tak więc tempo meczu jest wyjątkowo szybkie. Gwarek Zabrze do meczu przystąpił w całości rocznikiem 2003 (18 zawodników), podczas gdy u nas z czternastu zgłoszonych na ten mecz zawodników siedmiu urodziło się w 2004. Trzeba zaznaczyć, że lekko rozbita drużyna po 2 tygodniach treningu pomału wchodzi na właściwe tory.

Mecz rozpoczął się od 10 minutowej lekkiej przewagi Gwarka po czym kolejne 10 minut przyniosło nam kilka sytuacji zagrażających bramce Zabrzan. Po trwającej 30 minut wymianie ciosów pozyskany w przed dzień meczu z Unii Rędziny Kacper Bugajczyk wprowadzając piłkę  z prawego skrzydła podał do Mikołaja Kempy który to uderzeniem sprzed pola karnego przy prawym słupku bramkarza Gwarka wyprowadza nas na prowadzenie. Już 2 minuty później Gwarek nie wykorzystuje doskonałej sytuacji na wyrównanie. Udaje się to im dokładnie 10 minut później i w 42 minucie mamy 1:1.

Do drugiej połowy Zabrzanie przystąpili z pięcioma nowymi zawodnikami. W 55 minucie za kontuzjowanego Weżgowca wchodzi Staroń, a Rumin zajmuje miejsce Kubasa. Następuje okres lepszej gry Gwarka i po nieudanej interwencji naszych obrońców na linii pola karnego Zabrzanie w 60 minucie wychodzą na prowadzenie. W 75 minucie na boisku pojawia się Wrzalik za Kołodziejczyka. Próbowaliśmy wypchnąć przeciwnika z naszej połowy łapiąc ponownie kontakt i tworząc sytuacje. Ostatnie 10 minut gramy w przewadze, z uwagi na kontuzję jednego z Zawodników Gwarka. 85 minuta – dość nieoczekiwany i niepotrzebny rzut wolny dla Zabrzan. Po potężnym uderzeniu piłka przekroczyła linię brakową. Na boisku Bednarczyk zmienił Bugajczyka. W 89 minucie zagraniem za linię obrony Kempa obsługuje Jóźwiaka i mamy 3:2. Kolejne i ostatnie 4 minuty rozpaczliwego ataku nie przynoszą nam jednak 3 wyrównującej bramki i przegrywamy całe spotkanie 3:2.”

Skład wyjściowy: Pędzioch, Rydz, Mroczka, Jóźwiak, Cheliński, Kempa, Nurek, Kołodziejczyk, Bugajczyk, Kubas, Weżgowiec.

C2 | rocznik 2006 | III liga

Trzecioligowa drużyna z rocznika 2006 z uwagi na terminarz w tej kolejce pauzowała, a swój pierwszy mecz rozegra 31 sierpnia i serdecznie zapraszamy na ten mecz.

1 - 2

Skra Częstochowa – Rocznik 2006 II vs STRADOM CZESTOCHOWA

D1 | rocznik 2007 | I liga

Mecz rozpoczęliśmy nie tak jak byśmy tego chcieli. Szybko straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry: piłka dośrodkowana w pole karne minęła naszych zawodników i zawodnik Górnika dobił strzał na bramkę. Zespół jednak szybko zareagował i chcieliśmy szybko złapać kontakt. Dobry odbiór piłki w środku pola, świetne prostopadłe podaniem, pozwoliło nam zdobyć wyrównującą bramkę. Od tego momentu odważniej zaatakowaliśmy bramkę Górnika i w 27 minucie po stałym fragmencie gry piłka trafiła w pole karne, jednak dobrze zachowali się Goście, którzy wyprowadzili kontratak, po którym zdobyli bramkę.

Druga połowa spotkania była dużo lepsza w naszym wykonaniu. Byliśmy dobrze zorganizowani w obronie i kontrolowaliśmy grę. Bardzo dobrze pracowaliśmy w środku pola. Odbieraliśmy piłki i wyprowadzaliśmy ataki. W 48 minucie bardzo dobrze zachował się w polu karnym nasz pomocnik,  który wygrał pojedynek i oddał strzał pokonując bramkarza Górnika. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca.  Zaryzykowaliśmy i podeszliśmy bardzo wysoko pod bramkę rywala, który miał problemy z wyprowadzeniem piłki. Pomimo dobrej gry, nie udało nam się strzelić bramki, która dałaby nam zwycięstwo.

Trener Mariusz Czok po meczu powiedział: “Cieszymy się bardzo z remisu, lecz jest lekki niedosyt. Ten mecz kosztował nas dużo zdrowia – brawa dla zespołu.”