Trampkarze i Młodzicy rozpoczęli ligę

C1 | rocznik 2005

Po 20 minutach wyrównanej gry osiągamy przewagę  i po bramkach Krawczyka w 24  i 27 minucie do szatni schodzimy z dwu bramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron w 57 minucie, zawodnik gości otrzymuje drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, co ułatwia Nam zadanie. W 57 minucie na listę strzelców wpisuje się Stolarski. W 71 i 80 minucie kolejne dwie bramki na swoim koncie zapisuje Krawczyk i ustala wynik spotkania na 5-0.

Wyjściowa jednastka: Rosiak, Bulski, Major, Serwacinski, Kacperak, Stolarski, Bejm, Ślemp, Antczak, Pijet. A, Krawczyk

C2 | rocznik 2006

Polonia Bytom – Skra 2006 1 – 2 br. 9′ Hajda as. Brodziak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z głębi pola , 39′ 1:1 po błędzie w kryciu prz kontrze, 1:2 46′  Waluda popisał sie pięknym strzałem z za pola karnego po wysokim presingu całej druzyny.

Pierwsza połowa zdecydowana przewaga Skry, udokumentowana golem Hajday w 9 minucie po asyscie Brodziaka z rzutu wolnego z głębi pola. Po straconej bramce gospodarze ograniczyli się do kontrataków i po jednym z nich w 39 minucie zdobyli gola kontaktowego.

Początek drugiej połowy to jeszcze nasza przewaga i gol Waludy w 46 minucie, po czym mecz się wyrównał. Szarpane akcje, poprzeczka dla Polonii, wybicie z pustej bramki przez Podsiedlika, dużo faz przejścia i dopiero w końcówce meczu mogliśmy oglądać dobrą piłkę w naszym wykonaniu.

Wyjściowa jedenastka: Pietrzykowski – Krynicki, Brodziak, Niedzielski, Podsiedlik – Kożuch, Szałaj, – Tałajczyk, Wolski, Waluda.
Zmiennicy: Gawęda,
Ławka rezerwowych: Bedła, Kucęba, Krawczyk
1 - 2

BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM SP. Z O.O. vs Skra Częstochowa – Rocznik 2006 I

C2 | rocznik 2006 | III liga

Trzecioligowa drużyna z rocznika 2006 z uwagi na terminarz w tej kolejce pauzowała, a swój pierwszy mecz rozegra 31 sierpnia i serdecznie zapraszamy na ten mecz.

1 - 2

Skra Częstochowa – Rocznik 2006 II vs STRADOM CZESTOCHOWA

D1 | rocznik 2007 | I liga

Inauguracje nowego sezonu zaczęliśmy od zwycięstwa nad zespołem Fortecy Świerklany.

Od samego początku byliśmy zespołem lepiej zorganizowanym.  Znaliśmy swoich rywali, wiedzieliśmy o ich słabych punktach w grze i chcieliśmy to wykorzystać.

Podeszliśmy wysoko, agresywnie i mecz układał się po naszej myśli. Dużo odbiorów w środku pola, po których wyprowadzaliśmy swoje ataki, udało się zamienić w 10 minucie na bramkę, którą zdobył Matyja w asyście Dawidowskiego.  Mieliśmy tez słabsze fragmenty gry  gdzie brakowało nam dokładności, i to właśnie po takim fragmencie gry Świerklany wyrównały. Nie trzeba było jednak nam czekać długo na objęcie prowadzenia, bo w 23 minucie do bramki trafia ponownie Matyja. W 33 minucie Małysz, a w 47 minucie Kozłowski ustanawiają wynik meczu na 4:1.

Wynik meczy nie oddaje jednak słuszności walki jaka była na boisku. Chłopcy zostawili dużo wysiłku na boisku, nikt nie odstawiał nogi a walka o każdy metr boisk trwała do samego końca spotkania.

4 - 1

Skra Częstochowa – Rocznik 2007 I vs LKS FORTECA SWIERKLANY

D1 | rocznik 2007 | III liga

W spotkaniu w Żarkach wystąpiła liczna grupa zawodników z młodszego rocznika podparta tylko kilkoma starszymi kolegami a zatem przewaga fizyczna była po stronie gospodarzy.

Chłopcy do samego końca spotkania walczyli nie ustępując zawodnikom z Żarek. Przez większość spotkania to właśnie my utrzymywaliśmy się przy piłce szukając swoich szans na zdobycie bramki. Niestety nasze ataki nie były skuteczne, w przeciwieństwie do ataków chłopców z Żarek którzy w 25 minucie objęli prowadzenie. Nasza drużyna nie straciła ducha walki i w 47 minucie po asyście Łysakowskiego do bramki piłkę skierował Więckowski. Wyrównanie napędziło naszą drużynę i w 57 po bramce Radło, obejmujemy prowadzenie, którego nie oddaliśmy my już końcowego gwizdka.