Miłosz Krupa oraz trener Siuda z brązowym medalem MP
Inne | 1 lipca 2017

Trzeci miejsce zajęli zawodnicy kadry Śląska w zakończonych mistrzostwach Polski kadr wojewódzkich. W małym finale Pucharu im. Włodzimierza Smolarka Śląski ZPN pokonał Dolnośląski ZPN 4 – 1. Mistrzem Polski został Mazowiecki ZPN, który w finale 1 – 0 ograł Zachodniopomorski.

Choć do finału imprezy kadrze Śląska zabrakło kilka minut, to trzecie miejsce należy uznać za sukces.
Mały finał nie zaczął się pomyślnie dla kadrowiczów trenera Siudy i Błońskiego. Nasz zespół przegrywał 0 – 1 od 9 minuty. Po pierwszym kwadransie Ślązacy przejęli inicjatywę, której nie oddali już do końca meczu. Do wyrównania doprowadził zawodnik naszego sąsiada zza miedzy, częstochowskiego Rakowa Mateusz Magdziarz, a na 2 – 1 podwyższył Kuczera, a trzecią bramkę jeszcze przed przerwą zdobył Kucharczyk, który wykorzystał podanie naszego Miłosza Krupy.

Cieszymy się , że w sukcesie mieli udział przedstawiciele naszego miasta Częstochowy (siedmiu  zawodników w kadrze Śląska to przedstawiciele Rakowa, jeden Skry) oraz naszego  Klubu w osobach trenera Siudy, oraz „Johnniego”. Miłosz zebrał pochlebne recenzje za cały turniej, który obserwował również trener kadry U – 15. Kto wie, może niebawem Skra dochowa się kolejnego kadrowicza, czego z całego serca gratulując za „brąz” , życzymy Miłoszowi Krupie.

- Zaczęliśmy słabo - mówi Robert Siuda. - Dopiero w 13 minucie oddaliśmy pierwszy strzał, ale później daliśmy czterominutowy koncert. Gol Kucharczyka, po kapitalnej zespołowej akcji dobił już rywali i w tym momencie szala zwycięstwa przechyliła się już całkowicie na naszą stronę.

- Mógł go jeszcze podwyższyć Kuczera, bo po kolejnej kontrze znalazł się z piłką na 30 metrze przed wybiegającym daleko za pole karne bramkarzem - dodaje Robert Siuda. - Zdołał co prawda przelobować bramkarza, ale piłka nie trafił do pustej bramki. Mogliśmy więc w końcówce dokonywać zmian, wpuszczając w sumie na boisko wszystkich 18 zawodników i nawet narzekając na kontuzję Jargosz także zaliczył "wejście na podium".

Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN 4 – 1
Suwałki, sobota 01.07.17 godz.: 9.00

Śląski Związek Piłki Nożnej

Trelowski (Ćwik) - Magdziarz, Kralczyński, Błasik, Krupa - Gajda, Bieroński, Baranowicz, Kucharczyk - Wójtowicz, Kuczera

oraz Gogół, Tomal, Mazur, Kaczmarek, Załucki, Jargosz.