Kadrowicze Śląska: Młodsi zagrają w małym finale, starsi już po turnieju
Inne | 30 czerwca 2017

Kadra Śląska z rocznika 2003 zagra o 3 miejsce Mistrzostw Polski. Starszy rocznik (2002) niestety nie wygrał w turnieju spotkania i po dzisiejszym meczu z Mazowieckim ZPN wraca z podkarpacia do domu.

Niewiele brakowało a zespół reprezentacji Śląska rozgrywający turniej finałowy w Suwałkach , prowadzony przez trenerów Błońskiego i Siudę zagrałby w niedzielnym finale. Śląski ZPN wygrał swoje ostatnie grupowe spotkanie z Łódzkim ZPN 2 – 1, a pierwszego gola zdobył nasz zawodnik Miłosz Krupa. Tak wynik dawał naszej drużynie, przy porażce Szczecinian awans na pierwsze miejsce w grupie. Do 65 minucie Zachodnipomorski ZPN w starciu z Mazowieckim ZPN przegrywał 1 – 2! Ostatnie minuty to skuteczna gra zawodników z północno zachodniej Polski którzy w 5 minut przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i awansowali do finału mistrzostw Polski kadr wojewódzkich.

Śląski ZPN – Łódzki ZPN 2 – 1
piątek 30.06.17

Skład:

Ćwik – Błasik, Jargosz, Kralczyński, Tomal – Gajda, Bieroński, Baranowicz, Kaczmarek, Krupa – Magdziarz

Tabele grup:
(zwycięzcy w sobotę zagrają w finale, zespoły z drugich miejsc rozegrają mecz o brązowy medal)

.

Niestety, nie wyszedł turniej finałowy reprezentantom Śląska z rocznika 2003. Nasza drużyna kończy zawody z tylko jednym punktem wywalczonym w starciu ze Świętokrzyskim ZPN. W dniu dzisiejszym, w meczu, który mógł dać podopiecznym trenerów Bilińskiego i Bubuli (zakładając zwycięstwo w tej konfrontacji) Śląski ZPN uległ Mazowieckiemu ZPN i odpadł z dalszej rywalizacji. Mazowiecki ZPN wygrał rywalizacje w grupie „A” i w finale turnieju mistrzostw Polski kadr wojewódzkich im . Kazimierza Górskiego zmierzy się ze zwycięzcą grupy „B” – Łódzkim ZPN. Nasi kadrowicze Mikołaj Biegański i Daniel Radecki zagrali również w tym spotkaniu. „Biegan” w pełnym wymiarze czasowym, a Radecki wszedł w 65 minucie gry.

Śląski ZPN – Mazowiecki ZPN 0 – 1

Skład:

Biegański – Seweryn (80. Piłka), Wołosowicz, Słota, Smoleń – Grzebieluch, Michalczyk, Krzyżak, Kawecki (50. Siga) – Gałązkiewicz (65. Radecki), Swikszcz.