Krupa, Biegański i Radecki walczą o mistrzostwo Polski
Inne | 27 czerwca 2017

Trzech naszych zawodników zakwalifikowanych do kadry wojewódzkiej w dwóch rocznikach mają za sobą pierwsze spotkania mistrzostwach Polski kadr wojewódzkich.. Miłosz Krupa (r. 2003) walczy z kadrą Śląskiego ZPN o puchar Włodzimierza Smolarka w Suwałkach. Mikołaj  Biegański oraz Daniel Radecki (r. 2002) na trzech boiskach w województwie podkarpackim w dniu dzisiejszym rozpoczęli rywalizacją w pucharze im. Kazimierza Górskiego.

Kadra rocznika 2003 prowadzona przez trenerów Błońskiego i Siudę w pierwszym swoim spotkaniu uległa 1 – 4 Zachodniopomorskiemu ZPN. W dniu dzisiejszym zawodnicy reprezentujący nasze województwo walczyli o pozostanie w turnieju i być może awans do strefy medalowej. W dobrym stylu pokonali Małopolski Związek Piłki Nożnej i w piątek wybiegną na boisko by walczyć o awans do strefy medalowej w meczu przeciwko Łódzkiemu ZPN.
Całe spotkanie rozegrał nasz zawodnik Miłosz Krupa.

Trener Siuda o spotkaniu:

- Po pierwszej bezbramkowej połowie (14-latkowie grają 2x35 minut) w drugiej części meczu ruszyliśmy do ataku – mówi Robert Siuda. - W 44 minucie po zagraniu Kuczery Baranowicz zdecydował się na strzał z 16 metra i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki. W 60 minucie po strzale Kuczery w słupek skuteczną dobitką z 16 metra w okienko popisał się Gajda, podwyższając rozmiary naszego prowadzenia, a rywale odpowiedzieli tylko dobitką po wolnym obronionym przez Ćwika. Za ten występ muszę pochwalić cały zespół, który bardzo dobrze zrealizował założenia taktyczne. Po pierwsze wyłączyliśmy z gry najlepszego zawodnika Małopolski. Po drugie w pierwszej połowie nastawiliśmy się na mądrej obronie, a w drugiej zaatakowaliśmy i ta strategia okazała się skuteczna. Mogliśmy nawet przy stanie 2:0 trafić trzeci raz i zamknąć mecz, ale Kuczera w sytuacji sam na sam, choć minął już bramkarza, nie zdołał ulokować piłki w bramce, bo obrońca wybił futbolówkę sprzed linii.

Tabela grupy B – Mistrzostwa kadr wojewódzkich - Puchar  im. Włodzimierza Smolarka :

1. Zachodniopomorski ZPN  - 4 pkt
  2. Śląski ZPN – 3 pkt
  3. Małopolski ZPN – 3 pkt
  4. Łódzki ZPN – 1 pkt

W ostatnim dniu rozgrywek fazy grupowej (czwartek 29.06.17) Zachodniopomorski ZPN zmierzy się z Małopolskim ZPN, a Śląsk będzie rywalizował z Łódzkim ZPN. Do finału awansuje zwycięzca grupy.

Z kolei rozpoczynająca w dniu dzisiejszym rywalizację na obiektach Chemika Pustków kadra rocznika 2002 doznała nieoczekiwanie wysokiej porażki z Wielkopolskim ZPN 0 – 4. To przykra porażka, choć trzeba przyznać, że grupa w jakiej los skojarzył przedstawicieli Śląska jest mocna i bardzo wyrównana. Całe spotkanie rozegrał Mikołaj Biegański, a Daniel Radecki pojawił się na boisku w 60 minucie gry.

Trener Biliński po meczu:

- Rywal był lepszy, ale wynik jest zdecydowanie za wysoki – mówi Łukasz Biliński. - W pierwszej połowie gdy przeciwnicy faktycznie dominowali straciliśmy jedną bramkę, bo w 13 minucie gry (gra się 2x40 minut) rywale dobitką z bliska Biegańskiego. Mogliśmy przed przerwą odpowiedzieć, bo Grzebieluch znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać. Po przerwie niestety chwila zagapienia na początku kosztowała nas już w 43 minucie stratę drugiego gola, bo strzał z 12 metra w okienko był nie do obrony. A później choć ruszyliśmy do ataku i gra się już zdecydowanie wyrównała to w końcówce straciliśmy dwa gole. W 75 minucie rywale wykorzystali sytuację sam na sam trafiając w krótki róg, a w doliczonym czasie gry, po faulu Krzyżaka z karnego strzelili czwartego gola.

W drugim spotkaniu „naszej” grupy Mazowiecki ZPN zremisował ze Świętokrzyskim ZPN 1 – 1 (karne 3 – 4)

Tabela grupy B – Mistrzostwa Polski kadr wojewódzkich - Puchar  im. Kazimierza Górskiego

1. Wielkopolski ZPN – 3 pkt
  2. Świętokrzyski ZPN – 1 pkt
  3. Mazowiecki ZPN – 1 pkt
  4. Śląski ZPN – 0 pkt

Podobnie jak w rozgrywkach rocznika 2003, do finału rozgrywanego na boisku Izolatora Boguchwała awansuje zwycięzca grupy. Jutro o godzinie 11.00 nasi kadrowicze rozegrają drugie swoje spotkanie.  Przeciwnikiem będzie Świętokrzyski ZPN, a mecz zostanie rozegrany na obiekcie Igloopolu Dębica.