Ruszyła strona Szkoły Mistrzostwa Sportowego NOBILITO !
Inne | 12 czerwca 2017

W dniu wczorajszym, późnym wieczorem miała miejsce premiera witryny  internetowej Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. To nowa szkoła w naszym mieście i pierwsza niepubliczna placówka, która powstaje przy ulicy Pułaskiego – czyli w dawnym miejscu, gdzie nasz Klub miał siedzibę. Można rzec, że po kilkunastu latach historia zatoczyła koło.

Szkoła rusza od pierwszego września tego roku. Obecnie trwają nabory do szkoły i testy sprawnościowe. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na www.sms-nobilito.pl

Szkoła powstaje we współpracy z czterema  klubami częstochowskim., bowiem na początek będzie oferowała cztery profile sportowe – piłka nozna, siatkówka damska, badminton oraz szachy. To trenerzy KS Częstochowianka, Kolejarza Częstochowa , UKS Hetman Częstochowa oraz Skry Częstochowa będą dbać o formęsportową  zawodników. Oczywiście duzy nacisk też będzie nałożony na edukację szkolną, bowiem szkoła kształcić będzie sportowców zgodnie z programem publicznej szkoły podstawowej. Placówka już otrzymała zgodę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wszelkie dokumenty z kuratorium oświaty.

W budynku przy ulicy Pułaskiego znajdzie się 11 klas szkolnych, sala gimnastyczna, salka fitness i do zajęć z judo, stołówka szkolna, szatnie a także wszystkie pomieszczenia administracyjne. Uczniowie szkoły dodatkowo będą korzystać z bazy sportowej Skry Częstochowa, basenu w spa Taurus w Częstochowie. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń.

Więcej informacji wkrótce znajdziecie państwo na stronie SMS Nobilito (bo taka nazwę przyjęła placówka). Jak na razie sporo zakładek jest w budowie, ale jak zapewniają administratorzy wszelkie aktualności i uzupełnienia będą systematycznie aktualizowane.

www.sms-nobilito.pl - ZOBACZ