Kolejna Przedszkoliada na Skrze za nami
Inne | 31 maja 2017

W poniedziałek od samego rana na STO Arenie było gwarno, wesoło i radośnie. Stało się tak za sprawą dzieci z przedszkoli, które jak co roku, na finał akcji „Przedszkoliada” zagościły na popularnej „Lorecie”

Już od kilku lat z końcem maja, co stało się tradycją obiekt przy Loretańskiej odwiedzają dzieci. W tym dniu Skra opanowana jest przez chłopców i dziewczynki w wieku przedszkolnym. To finał akcji organizowanej przez nasz Klub od kilku lat zwieńczający roczną  współpracę z przedszkolami. Jak wiemy, niemal codziennie trenerzy naszych grup młodzieżowych stawiają się miejskich publicznych i niepublicznych przedszkolach aby propagować zdrowy i aktywny tryb życia. Nasi szkoleniowcy prowadzą z dziećmi zajęcia ruchowe ukierunkowane na ogólny rozwój. W tym roku w akcji wzięło udział 14 jednostek przedszkolnych. Tyleż samo, stawiło się w dwóch turach, rano na STO Arenie, by tym razem nie w salach przedszkolnych a na murawie naszego obiektu wziąć udział w zajęciach ruchowych.

fotogaleria z wizyty przedszkolaków na Skrze - ZOBACZ

Już o 9.00 pierwsza tura naszych małych gości rozpoczęła zajęcia. Były tory przeszkód, slalomy, malowanie twarzy, rysowanie kredą, zabawy edukacyjne, zabawy z piłką, a także coś co dzieci lubią najbardziej – zjeżdżalnie na  dmuchańcach ! Przedszkolaki otrzymały poczęstunek i często nawadniały organizm, bo jak niemal co roku aura dopisała wyśmienicie. Gry i zabawy były prowadzone przez szkoleniowców grup młodzieżowych Skry, wspomaganych przez zawodników z rocznika 2002. Za część animacyjną odpowiadała współpracująca z Klubem firma ANIMEK.

Na zakończenie „Przedszkoliady” vice prezes naszego Klubu Tomasz Musiał na ręcę przedstawicieli grona pedagogicznego poszczególnych placówek przedszkolnych złożył pamiątkowe podziękowania za roczną współpracę. Oczywiście „Przedszkoliada” nie kończy jeszcze zajęć w szkole. Te potrwają do końca roku szkolnego.

fotogaleria z wizyty przedszkolaków na Skrze - ZOBACZ