Skra sięga po Puchar Polski po niecodziennym meczu
Puchar Polski | 11 kwietnia 2018

Piłkarze Skry zdobyli Puchar Polski w podokręgu i awansowali do rywalizacji na szczeblu Śląskiego Związki Piłki Nożnej.

W finale rozegranym na boisku w Łobodnie Skra pokonała Znicza Kłobuck. Mecz długo nie dostarczał emocji. Skra zdobyła bramkę już w 9. min  i wydawało się, że kontroluje przebieg gry.

W 55. min Znicz wyrównał jednak z rzutu karnego i doszło do dogrywki. Warto dodać, że w ostatnich minutach meczu za drugą żółtą kartkę z boiska zejść musiał Dominik Marek.

W dogrywce Skra grała więc osłabiona, ale już w 93. min po strzale Łukasza Kowalczyka z rzutu karnego objęła prowadzenie. Gdy od 103. min Znicz także grał w „10” wydawało się, że jest już „po meczu”, rywale jedna walczyli do końca i 117 minucie doprowadzili do wyrównania.

Karne przyszło egzekwować w zapadających ciemnościach, a w tych warunkach nasi piłkarze okazali się lepsi (dwie jedenastki obrobił Kamil Kosut) i wygrali 4:2.

W naszym zespole zagrała głównie młodzież, którą wspierali Kamil Kosut, Damian Nowak (nie gra w lidzie przez czerwoną kartkę), Łukasz Kowalczyk i Adrian Błaszkiewicz.

Znicz Kłobuck – Skra 2:2 (1:1, 0:1) po dogrywce, w rzutach karnych 2:4

Bramki:

Jaworski (9.), 1:1 Wojtyra (55. z karnego), 2:1 Kowalczyk (93. z karnego), 2:2 Majczyna (117.)

Skra:

Kosut – Flak, Błaszkiewicz, Wierus, Wychowaniec (60' Opala) – Piątkowski (80' Matyja), Kowalczyk, Rogala, Marek - Nowak, Jaworski