Pucharowe zwycięstwo nad Rakowem
Puchar Polski | 4 kwietnia 2018

W półfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skra pewnie pokonała Raków II.

Skra zaczęła środowy mecz w mocnym zestawieniu, bo na boisko wyszli m.in. Daniel Rumin, Damian Nowak, Eryk Krupa i Adrian Błaszkiewicz. Dosłownie pierwsza akcja naszego zespołu zakończyła się zdobyciem bramki. Łukasz Kowalczyk posłał dokładne podanie do Mateusza Piątkowskiego, a ten precyzyjnie przymierzył w „długi róg”.

Jeszcze w pierwszym kwadransie nasz zespół miał co najmniej dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku, ale Daniel Rumin nie zdołał pokonać bramkarza.

W 37. min było 2:0 po strzale Łukasza Kowalczyka, ale już w kolejnej akcji nasza drużyna pozwoliła gościom na zbyt wiele i Marcin Bawolik zdobył - jak się okazało honorową - bramkę dla Rakowa.

Utrata gola zmobilizowała nasz zespół do aktywniejszej gry. W odstępie trzech minut Damian Nowak dwukrotnie pokonał bramkarza Rakowa i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1. Piąty gol padł tuż po przerwie - rzut karny po faulu na Damianie Nowaku wykorzystał Łukasz Kowalczyk.

Potem nasz zespół oddał nieco inicjatywę gościom ograniczając się do szukania okazji na kolejną bramkę w kontratakach.   Ostatni kwadrans to jednak znów zdecydowana przewaga Skry. Jej efektem była cała seria rzutów rożnych i dośrodkowań. Po jednym z nich swoją trzecią bramkę zdobył Łukasz Kowalczyk.

Skra – Raków II 6:1 (4:1)

Bramki:

Piątkowski (2.), Kowalczyk (37.), Nowak (41.), Nowak (44.), Kowalczyk (48.), Kowalczyk (86.)- dla Rakowa Bawolik (39.).

Skra:

Biegański – Flak, Opala, Błaszkiewicz, Krupa (36. Tomczyk)– Piątkowski (54. Matyja), Kowalczyk, Marek, Rogala, Nowak – Rumin (46. Jaworski)

Wyniki półfinałów  Pucharu Polski:

gospodarz

goście