W środę mecz w Pucharze Polski. Gramy w Mrzygłodzie
Puchar Polski | 3 października 2017

Nasi seniorzy powalczą w środę w meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. W Mrzygłodzie zmierzą się z grającym w lidze okręgowej LZS-em.

W ramach pucharowych rozgrywek sezonu 2017/18, dla naszej drużyny będzie to drugie spotkanie. W drugiej rundzie wysoko – 5:0 pokonaliśmy na wyjeździe Pogoń Kamyk. Wtedy trenerzy dali szansę gry młodzieży, zawodnikom z bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny oraz rekonwalescentom. Na boisku w Kamyku trzy gole zdobył wracający do formy po zabiegu kolana Piotr Nocoń.

W spotkaniu z LZS-em skrzacy też będą faworytem, choć w składzie zabraknie tych zawodników, którzy najwięcej grają w lidze.

- Jest pewne, że w pucharze nie wystąpią ci piłkarze, którzy zaliczyli najwięcej minut w lidze. W składzie pojawią się chłopcy z drużyny juniorów starszych oraz ci, którzy w lidze grają mniej bądź wracają po kontuzjach – tłumaczy Paweł Ściebura, drugi trener naszego zespołu.

Niestety, nie ma szans na występ Adriana Błaszkiewicza. Nasz młody stoper powoli wraca do zdrowia, zaczyna biegać, ale jak mówi trener Ściebura, do grania jeszcze daleka droga. W pucharowym meczu mógłby się pokazać drugi z rekonwalescentów – Adam Olejnik, ale nie pozwolą mu na to obowiązki zawodowe.

Przypomnijmy, że w II rundzie PP LKS Mrzygłód wygrał 7:3 w Kruszynie z Kmicicem. W lidze okręgowej po 10 kolejkach zajmuje 6. pozycję.

Jeżeli Skra wyeliminuje LZS, a inny scenariusz trudno brać pod uwagę, w półfinałowym meczu zmierzy się z lepszym zespołem z pary Zieloni Żarki – Raków II Częstochowa.

Zestaw par III rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu:

4.10.2017, godz. 16: LZS Mrzygłód – Skra Częstochowa

11.10.2017, godz. 16: KS Złoty Potok – Gmina Kłomnice

25.11.2017, godz. 13: Zieloni Żarki – Raków II

Marzec 2018: Znicz Kłobuck – Amator Golce