Pucharowy sprawdzian w Kamyku
Puchar Polski | 19 września 2017

W środę o godz. 18 nasi piłkarze zagrają w Kamyku w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.

W pierwszej rundzie pucharowej drabinki nasi piłkarze mieli wolny los. Pogoń Kamyk, pokonała na wyjeździe Czarnych Starcza 2:1.

Pogoń to wicelider klasy okręgowej, nie można więc mówić, że nasz zespół czeka łatwe zadanie. Tym bardziej, że na boisko w Kamyku nie wybiegnie najsilniejsza jedenastka Skry.

- Oczywiste jest, że zagrają piłkarze, których tych minut na boisku mają mniej – mówi trener Jakub Dziółka. – Nie znaczy to jednak, że podchodzimy do rywalizacji na luzie, czy bez motywacji. To oficjalny mecz o stawkę i traktujemy go bardzo poważnie, ale trzeba te siły w zespole rozkładać równomiernie.

Można się więc spodziewać, że na boisku zobaczymy takich piłkarz jak Eryk Krupa, Marcin Kowalski, Mateusz Piątkowski, Sebastian Rogala czy Dominik Marek.

Będzie to dla tej grupy okazja aby przekonać szkoleniowca by postawił na nich także w sobotnim meczu o punkty w III lidze. Tym razem nasi seniorzy podejmują o godz. 18 Gwarka Tarnowskie Góry i powalczą o szóstą wygraną ligową na własnym stadionie.

II runda Pucharu Polski:

Pogoń Kamyk - Skra Częstochowa, środa 20 września godz. 18:00

Amator Golce - Polonia Poraj , środa 20 września godz. 17:00

Gmina Kłomnice - Płomień Kuźnica Marianowa, środa 20 września godz. 16:00

Wyniki wcześniej rozegranych meczów:

Zieloni Żarki- Lotnik Kościele  3:0 v.o.

KS Złoty Potok - Victoria Częstochowa 3:1

Kamienica Polska - Raków II Częstochowa 0:12

Kmicic Kruszyna - LZS Mrzygłód  3:7

Wyniki tej edycji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu - www.90minut.pl - [ZOBACZ]