Zwycięstwo w Pucharze Polski
Puchar Polski | 11 marca 2017

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skra pokonała w sobotę Orła Kiedrzyn. Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej nasza drużyna zagrała lepiej i wygrała 3:2.

Mecz nie był łatwy. Lider A-klasy walczył i pokazał naprawdę przyzwoity futbol, ale trzeba obiektywnie dodać, że Skra nie zaprezentowała się tym razem najlepiej.

W pierwszej połowie nasz zespół szybko osiągnął przewagę, zdecydowanie częściej był w posiadaniu piłki i już w 9. minucie objął prowadzenie. Wynik otworzył Damian Nowak. Po szybkiej wymianie dostał piłkę w polu karnym i strzałem po ziemi, pewnie pokonał bramkarza Orła Karola Kuczerę.  Potem w grze Skrzaków brakowało płynności i zdecydowania, co rywale wykorzystali w 30. minucie strzelając wyrównującego gola.

W drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej. W 54. minucie trafił Łukasz Kowalczyk, który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Błaszkiewicza, a w wynik podwyższył Damian Nowak, który wraca do wysokiej formy po wyleczeniu kontuzji. W 67. Damian był blisko zdobycia trzeciego gola. Uderzył głową po dośrodkowaniu Przemysława Sawickiego, ale piłka minęła słupek.

Tuż przed końcem spotkania Skra powinna strzelić gola i przypieczętować pewne zwycięstwo. Trójka naszych piłkarzy znalazła się przed bramkarzem rywali, ale Kuczera był górą. W ostatniej akcji strzelili natomiast rywale. Konkretnie Marek Kurpios, który popisał się celną główką.

W finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skra zagra ze zwycięzcą meczu Polonia Poraj - Piast Przyrów/MKS Myszków.

Termin finału nie jest jeszcze ustalony.

Skra Częstochowa – Orzeł Kiedrzyn 3:2 (1:1)

Bramki:

1:0 Nowak (9.)

1:1 Teodorczyk (30.)

2:1 Kowalczyk (54.) as. Błaszkiewicz

3:1 Nowak (70.)

3:2 Kurpios (90.)

Skład Skry:

Kosut – Gerega (45. Kowalczyk), Mastalerz, Błaszkiewicz, Obuchowski, Niedbała (45. Nocoń), Musiał, Olejnik, Piecuch (45. Sawicki), Mularczyk, Nowak (70. Rumin)

Wyniki rozegranych już spotkań w PP:

III runda – ćwierćfinał

Kmicic  Kruszyna