Trening strzelecki w Cykarzewie - Skra gromi w Pucharze Polski
Puchar Polski | 28 września 2016

Z rekordowym zwycięstwem nasza drużyna seniorów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu częstochowskiego. Podopieczni trenera Dziółki w Cykarzewie urządzili sobie ostre strzelanie i rozgromili miejscowy Grom 18 - 0 !

Jest to najwyższe zwyciestwo Skry w historii rozgrywek o Puchar Polski. W seonie 2014/2015 nasz zespół pokonał 13 - 2 Czarnych Starcza. W tej edycji Pucharu, w meczu pierwszej rudny nasza drużyna też zanotowała dwucyfrówkę. W Kłomnicach pokonała miejscową Gminę 10 - 3.
Gmina, to jednak zespół klasy okręgowej. Grom natomiast toczy zmagania w częstochowskiej klasie "A".

Z dziennikarskie obowiązku odnotujmy, iż w pierwszego gola dla naszego zespołu po niemal rocznej przerwie zdobył Konrad Gerega, który na boisku w Cykarzewie pojawił się w drugiej części gry.
W pierwszym składzie na środowy mecz znalazł się nowy nabytek Skry - Bartek Dyszy. Niestety, debiut tego młodego obrońcy nie był szczęsliwy. Bartosz aystując  w 75 minucie meczu przy golu zdobytym przez Włodarczyka,  doznał urazu w stawie kolanowym i musiał opuścić boisko. . Nasz zespół kończył mecz w dziesiatkę, bowiem wczesniej trener Dziółka wykorzystał limit zmian.Grając w osłabieniu nasza drużyna zdobyła jeszcze 3 gole.

O samym meczu ... hm, róznica poziomów dzieląca oba zespoły była ... kosmicznie wielka....

GROM Cykarzew - SKRA Częstochowa 0 - 18
18.09.2016 godz.: 16.30