PP: Festiwal strzelecki w Kłomnicach
Puchar Polski | 7 września 2016

13 goli strzelili zawodnicy Skry Częstochowa i Gminy Kłomnice w meczu I rundy Pucharu Polski. Piłkarzy obu drużyn zagrali dla kibiców, otwarty i ofensywny futbol,  racząc obserwatorów tego spotkania niespotykaną w piłce seniorskiej liczbą goli. Ostatecznie podopieczni trenera Dziółki awansowali do II rundy Pucharu Polski pokonując Gminę Kłomnice 10 – 3.

W przekroju całego spotkania Skra była poza zasięgiem rywala. Nie ustrzegła się jednak błędów, które skrzętnie wykorzystali gospodarze. Zresztą,  mimo utraty aż 10 goli trzeba pochwalić zespół trenera Spychalskiego, że nie schował się za „podwójną gardą” i momentami zaskakiwał naszą defensywę składnymi akcjami ofensywnymi. Dziwnie to zabrzmi, ale pomimo dwucyfrowego bagażu goli, najlepszym zawodnikiem gospodarzy był … bramkarz (!) Wojciech Wroński, który uchronił swój zespół od jeszcze wyższej porażki.

Nasza drużyna była stroną dominującą, czego można się było spodziewać, ale miała chwile słabości. Po tych chwilach gospodarze 3 razy znaleźli drogę do bramki strzeżonej przez … Artura Kowalczyka ! I tutaj należy się zatrzymać, bowiem bramki Skry strzegł .. piętnastolatek ! Tak, w dzisiejszym, spotkaniu młodziutki Artur Kowalczyk zaliczył udany debiut. Przy straconych golach nie miał szans, a  swoją postawą potwierdził że drzemią w nim spore możliwości. Nie  przestraszył się rosłych zawodników Gminy, bronił pewnie, a paradą z 80 minuty wkupił się w drużynę seniorów.

Na boisku w biało –niebiesko – czerwonych barwach zadebiutował tez pozyskany z UKS SMS Łódź Oktawian Obuchowski. Nasz 19-letni lewy obrońca również pokazał się z dobrej strony.
Warto zaznaczyć, że całe spotkanie rozegrał wracający po długotrwałej kontuzji Konrad Gerega, który zakończył już etap rehabilitacji i  rozpoczął treningi na maksymalnych obciążeniach

W kolejnej rundzie Skra zmierzy się z Gromem Cykarzew, który awansował do II rundy po wycofaniu się z rozgrywek czwartoligowej drużyny KS Panki.

Gmina Kłomnice:

Wroński - Łysakowski, Michoń (46' Urbaniak), Ogończyk, Kowalczyk - Fiedler, Misiewicz (46' Gonera), Mielczarek, Wypych - Rak, Szymczyk

KS Skra:

A. Kowalczyk – Mastalerz, Kopeć (46’ Tomczyk), Gerega, Obuchowski – Niedbała (46’ Tylec), Olejnik, Musiał (46’ Polak), Witkowski – Włodarczyk, Nowak (46’ M. Kowalczyk)

Gole zdobywali:
 

1 - 0 Rak 23' as. Mielczarek    
1 - 1 Niedbała 32' as. Włodarczyk    
1 - 2 Włodarczyk 34' as. Nowak    
1 - 3 Włodarczyk 41'      
1 - 4 Nowak - karny 45' as. Nowak    
1 - 5 Tylec 53'      
2 - 5 Wypych 62'      
2 - 6 Tylec 68'      
2 - 7 Tylec 71' as. Polak    
2 - 8 M. Kowalczyk 80' as. Olejnik    
3 - 8 Szymczyk 86'      
3 - 9 Włodarczyk 88'      
3 - 10 Tomczyk - karny 90' as. Włodarczyk    

 

WYNIKI I RUNDY PUCHARU POLSKI

gospodarz

goście

data

Kmicic  Kruszyna

Płomień Częstochowa

2 – 2  k: 3 - 1

Grom  Miedźno

Pogoń  Kamyk

2 - 0

OKS  Częstochowa 

Liswarta  Popów

2 - 6

Orzeł  Kiedrzyn

Amator Golce

3 - 1

Znicz Kłobuck

Liswarta  Krzepice

2 - 1

Naprzód  Ostrowy

Olimpia Truskolasy

3 - 1

Grom  Cykarzew

KS  Panki

3 – 0 v.o.

Gmina  Kłomnice

Skra  Częstochowa

3 - 10

Piast  Przyrów

Raków II Częstochowa

3 - 0

Jura  Niegowa

LZS  Mrzygłód

1 - 5

Sokół  Olsztyn

Victoria Częstochowa 

2 - 5

Lotnik  Kościelec

MKS  Myszków

2 - 4

Pilica Koniecpol

Zieloni Żarki

0 - 1

Siedlec Duży – Gniazdów

Olimpia  Huta Stara

3 – 0 v.o.

Czarni  Starcza

Stradom Częstochowa

5 - 1

Warta  Mstów

Polonia  Poraj

0 - 4