Czarne pokonane – Skra Ladies bliżej II ligi !
Klub | 13 maja 2019

W niedzielę nasze Panie podejmowały na „Lorecie” wicelidera ligowej tabeli. W meczu na szczycie Skra o jednego gola okazała się lepsze od rywalek.

W pierwszej połowie tego pasjonującego spotkania przeważały rywalki. Stworzyły dwie dogodne sytuacje bramkowe, w których Oliwia Młynek tryumfowała, wygrywając pojedynki "sam na sam" . Nasze dziewczyny odpowiedziały jednym, bardzo groźnym kontratakiem. W dogodnej sytuacji znalazła się Natalia Liczko, ale nie zdołała pokonać bramkarki Czarnych.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Nasze piłkarki  odważniej wyszły do przodu, przechodząc do średniego pressingu. Na efekt długo nie czekaliśmy. W wyśmienitej sytuacji znalazła się Wojciechowska, ale jej strzał wpadł prosto w ręce bramkarki rezerw Czarnych.
Kolejna dogodna sytuacja w końcu zakończyła się skutecznym strzałem. Natalia Liczko z narożnika pola karnego, silnym uderzeniem pokonała Izabelę Sas i jak się potem okazało dała zwycięstwo Skrze.

Do końca rywalizacji na boiskach III ligi pozostały jeszcze cztery kolejki., Nasze zawodniczki mają dwa punkty przewagi nad Czarnymi i jeden mecz rozegrany mniej (czekamy na werdykt odnośnie spotkania z Polonią Tychy). To już nie mała zaliczka przed kolejnymi  grami. W kolejnych spotkaniach nasze panie zagrają  na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice i MTS Knurów, oraz na boiskach rywalek z TS II ROW Rybnik i MKS Myszków.

..

III liga śląska - kobiety
Skra Ladies Częstochowa  - Czarni II Sosnowiec 1 - 0

sobota  12.05.2019 g. 17.00