Mikołów pokonany – nasze Panie dalej liderem
Klub | 15 kwietnia 2019

W trzecim spotkaniu rundy rewanżowej zmagań o mistrzostwo III ligi nasz zespół Ladies pokonał AKS Mikołów 2 – 1. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bowiem w składzie naszego zespołu zabrakło kilku podstawowych zawodniczek.

Do spotkania Skra przystąpiła bez kontuzjowanej grającej trener Marty Miki, Leny Mesjasz, Wiktorii Ślusarczyk oraz Marty Huras. Mimo to nasz zespół pozostawał faworytem meczu.
Jak na faworyta przystało nasze zawodniczki od pierwszych minut gry przeważały na boisku. Już  w 5 minucie bliska otwarcia wyniku była Maja Tomczyk. Co nie udało się Tomczyk udało się Wojciechowskiej w 13 minucie. Po akcji zainicjowanej przez Ozierańską, piłkę w pole karne dośrodkowała Liczko, a wspomniana wcześniej Wojciechowska ulokowała futbolówkę w bramce rywalek.
Po objęciu prowadzenia obraz gry nieco się zmienił. Nasz zespół cofnął się do defensywy. Taktyka nie do końca się sprawdziła, bowiem tuż przed gwizdkiem oznaczającym przerwę rywali zdobyły gola po dobrze rozegranym rzucie rożnym.

Po przerwie podopieczne duetu trenerskiego Mika – Mrugacz ruszyły do ataku. Przewaga naszej drużyny rosła z każdą minutą. Udokumentowana została w 73 minucie gry za sprawą Liczko. Natalia po minięciu kilku rywalek zdecydowała się na strzał z dystansu, który załopotał w siatce bramkarki AKS.

fotogaleria z meczu - [ZOBACZ}

Trzecia liga kobiet
Skra Ladies Częstochowa   -  AKS Mikołów  2 - 1
sobota 13.04.2019 godz.: 17.00