Czerwoni lepsi od niebieskich w świątecznej grze
Klub | 26 grudnia 2018

W spotkaniu sympatyków naszego Klubu (eks zawodników, trenerów, działaczy) rozegranym w dzisiejsze , świąteczne przedpołudnie zespół „Czerwonych” pokonał „Niebieskich  6 – 2. Gole dla czerwonych zdobywali Kazimierz Więcław, Łukasz Pietrasiński, Dawid Nabiałek i Artur Szymczyk. Na listę strzelców po stronie „Niebieskich” wpisali się Tomasz Szymczak i Kuba Skoczek.

NA „Lorecie” zjechali się zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju związani z naszym Klubem w różnych latach. Jednak obserwatorzy zauważyli, iż średnia wieku w tym roku nie była wysoka. Z Warszawy przyjechali Kucharczyk i Siembieda, z Wrocławia Tomasz Badora z synkiem Frankiem  (najmłodszy uczestnik zawodów). Z różnych względów na murawę „Lorety” nie wybiegli Mirosław Tyras, Jarosław Nowakowski, Piotr Wierzbicki, oraz Tomasz Musiał i Paweł Antoniak, którzy zajęli się sędziowaniem zawodów.

W 60 minut (bo tyle trwało spotkanie) zawodnicy obu drużyn stworzyli po kilkanaście ciekawych sytuacji. Choć tempo gry z każdą minutą spadało to nie spadała jakość pokazywanych zagrań. Kilka ofensywnych akcji mogło wzbudzić zachwyt, a kilka defensywnych interwencji zasługiwało na oklaski.

Wynik meczu w okolicach 17 minuty otworzył Kazimierz Więcław. Na 2 – 0 dla „Czerwonych” podwyższył  Łukasz Pietrasiński,, który lobem z okolic 25 metra zaskoczył wysoko ustawionego Sebastiana Knysaka. Wcześniej „knedlu” wyśmienitymi interwencjami trzy  razy ratował swój zespół przed utratą gola.
Po okresie podbramkowej przewagi „Czerwonych” do głosu doszli „Niebiescy” , którzy ogólnie więcej mieli z gry. Dłużej utrzymywali się przy piłce , ale akcje kończyły się na szczelnej linii defensywnej „Czerwonych” kierowanej przez Tomasza Szecówkę.
Wreszcie w 23 minucie wpuszczony w uliczkę został Tomasz Szymczak i pokonał Przemka Woldana. Do wyrównania , w 28 minucie meczu doprowadził Jakub Skoczek, który wykorzystał doskonałe dogranie z głębi pola.
Druga połowa maiła wyrównany przebieg aż do 45 minuty. Nie brakowało walki, ostrych starć i odbiorów piłki na pograniczu faulu. Z czasem jednak więcej sił zachowali „Czerwoni”, którzy za sprawą Dawida Nabiałka strzelili 3 gola. Co prawda Knysak wygrał pojedynek „Sam na sam” z Nabiałkiem , jednak sparowana piłka szczęśliwie spadła ponownie pod nogi Dawida, który już tym razem skutecznie ulokował piłkę w bramce. Czwarte skuteczne trafienie to dzieło Artura Szymczyka, który wykorzystał niedecydowanie sędziego Antoniaka (wg „Niebieskich” puścił spalonego) i pokonała Knysaka przybliżając swój zespół do końcowego sukcesu.
Końcowe minuty to atak „Niebieskich” i kolejne dwa gole „Czerownych”. Najpierw Nabiałek pięknym, mierzonym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola numer 5, a potem ponownie Artur Szymczyk ustalił wynik spotkania. W ostatnie minucie „Niebiescy” mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale Marcin Skoczek trafił w słupek, a dwie dobitki obronił Marek Juszczyk.

Po meczu tradycyjnie zawodnicy udali się do klubowej kawiarenki by odreagować emocjonalnie spotkanie. Wspominano historie klubowe, lecz przewodnim tematem były bieżące , historyczne dla Klubu obecne rozgrywki drugoligowe.

„Czerwoni” – „Niebiescy” 6 – 2
26.12.2018 g. 11.00
MSP „SKRA” ul. Loretańska 20

CZERWONI:

Przemysław  Woldan – Tomasz  Badora, Tomasz Szecówka, Dariusz  Kot, Marek  Juszczyk – Robert   Siuda, Łukasz  Pietrasiński, Kazimierz  Więcław, Dawid  Nabiałek – Franek Badora, Artur  Szymczyk

NIEBIESCY:

Sebastian Knysak – Rafał Telenga, Tomasz Łuszcz, Marcin Skoczek, Adam Kucharczyk – Michał Szymczyk, Marek  Łopaciński, Daniel  Siembieda, Konrad Sierociński  -  Jakub Skoczek, Tomasz Szymczak

Gole zdobywali:

1 – 0  Więcław