Festynem rodzinnym Skra pożegnała sezon 2017/2018
Klub | 29 czerwca 2018

To był bardzo udany piłkarski „rok” dla naszego Klubu. Pierwszy zespół wywalczył historyczny awans na szczebel centralny rozgrywek krajowych i nie była to jedyna promocja naszych zespołów w minionym sezonie. Awans wywalczyli również juniorzy starsi (r. 1999/00),  młodziki starsi (r. 2005), młodziki młodsi (r. 2007), a trampkarze starsi (r. 2003) i orliki (r.2007) wygrali rywalizację w swoich kategoriach wiekowych.

Dzień po ostatnim ligowym spotkaniu w III lidze na STO Arenie rozpoczął się piknik rodziny dla wszystkich członków naszego Klubu. Na scenie co jakiś czas prowadzący uroczystość spiker gościł zawodników z poszczególnych roczników, od najmłodszych z rocznika 2011 do najstarszych czyli seniorów naszego Klubu. Na pozostałym obszarze płyty głównej trwały imprezy towarzyszące – turniej „tata+syn”, zawody w piłkarzy ki, animacje dla dzieci, zabawa na „dmuchańcach” czy turniej w „bamberball”. W skrzydle gastronomicznym można było skosztować gorącej grochówki, oraz frykasów z grilla lub dla odmiany, orzeźwić się chłodnymi napojami.

W międzyczasie na scenie trwały dekoracje drużyn i wyróżnienia dla najlepszych, najbardziej zaangażowanych, najmocniej trenujących i najskuteczniejszych zawodników z poszczególnych grup wiekowych, oraz podziękowania dla najbardziej zaangażowanych w rozwój Klubu rodziców. W młodszych grupach wiekowych wyróżnieni zawodnicy wybrani zostali na drodze głosowania, w którym uczestniczyli sami zawodnicy. W starszych rocznikach wyróżnienia przyznawali trenerzy prowadzący dany rocznik.

Na wyróżnienia zasłużyli:

Rocznik 2011 – trenerzy Ślęzański i Mazur

cała grupa młodych adeptów piłki nożnej ( 45 osób) została nagrodzona złotymi medalami, a podziękowania od Klubu przyjęli rodzice : Tomasz Radwan, oraz Tomasz Wawrzkiewicz

Rocznik 2010 – trenerzy Jelonek i Kulig

cała grupa młodych adeptów piłki nożnej (45 osób) została nagrodzona złotymi medalami, a podziękowania od Klubu przyjęli rodzice: Sylwia Taranek, Ewa Borowik, Przemysław Masio , Monika Fajer, Linda Rajczyk

Rocznik 2009 – trenerzy Mrugacz i Ślęzański

podobnie jak w rocznikach młodszym cała grupa  (40 osób) uhonorowana została medalami a podziękowania  przyjęli rodzice:  Monika i Maciej Dziewiątkowscy, Anna i Adam Wrzalik, Anna i Damian Malczewscy.

Rocznik 2008 – trenerzy Jelonek i Pikoń

wyróżnieni zawodnicy: Konrad Szałaj, Bartosz Kasiński, Mateusz Lis,
podziękowania dla rodziców : Sławomir Kasiński i Tomasz Bajor

Rocznik 2007 – trenerzy Czok i Rorat :

wyróżnieni zawodnicy:  Piotr Rzońca, Borys Dawidowski, Adam Matyja, Kacper Tomzik, Nikodem Mrożek
podziękowania dla rodziców :  Rafał Rzońca, Patrycja Dawidowska, Edyta Tomzik, Marcin Leśniak, Marcin Kozłowski, Maja Kukuł, Jacek Łysakowski, Kamil Mrożek, Mariusz Młyńczyk, Agnieszka Ciura, Grzegorz Kowalczyk

Rocznik 2006 – trener Bański:

Wyróżnieni  zawodnicy: Kacper Kożuch, Jakub Niedzielski, Maciej Wójcik, Filip Popławski, Jakub Zmarzliński
podziękowania dla rodziców: Agnieszka Popławska, Joanna Niedzielska, Rafał Pietrzykowski, Lucyna Kożuch

Rocznik 2005 – trenerzy  Rycharski i Szymczak:

Wyróżnieni zawodnicy: Bartłomiej Antczak, Jakub Bulski, Leon Rosiak
podziękowania dla rodziców: Monika Ślemp

Rocznik 2004 – trenerzy Bański i Napora:

Wyróżnieni zawodnicy: Mateusz Kubas, Igor Weżgowiec, Fabian Słabosz
podziękowania dla rodziców: Artur Weżgowiec, Marcin Serwaciński, Bartosz Mroczka, Joanna Knop

Rocznik 2003 – trener Siuda:

Wyróżnieni zawodnicy: Mikołaj Kempa, Marcel Nurek, Adrian Żabik

Rocznik 2001/02 – trener Siuda

Wyróżnieni zawodnicy: Radosław Gołębiowski, Marcel Przygodzki, Robert Kapkowski

Rocznik 1999/00 – trener Szymczak:

Wyróżnieni zawodnicy: Artur Kowalczyk, Mateusz Piątkowski, Eryk Napieraj

Nagrody, podziękowania i wyróżnienia wręczali przedstawiciele Zarządu naszego Klubu oraz zawodnicy już drugoligowej Skry Częstochowa .

Po części oficjalnej zawodnicy i rodzice czynnie brali udział w zabawach , turniejach i mini zawodach. W międzyczasie  występy wokalne  (Kornelia Kluba), występy artystyczne (Zespół taneczny „Splot”) oraz pokazy sztuk walki zaprezentowane przez Szkołę Sztuk Walki AIKIDO prowadzonej przez trenera Engela.