Niegościnni gospodarze – w Skra Cup 2018 dwie drużyny gospodarzy w finale !
Klub | 11 marca 2018

W niedzielę na obiekcie przy Loretańskiej rozegrano siódmą edycję turnieju Skra Cup. W stawce ośmiu zespołów najlepszy okazały się dwie drużyny naszego Klubu, które zmierzyły się w finale zawodów.

Do rywalizacji zorganizowanej przez nasz Klub i Urząd Gminy Miasta Częstochowy stanęło osiem zespołów – GKS Bełchatów, AF Łódź, Ajax Radom, APN GKS Tychy, FA Opole, Uran Łukowice oraz dwie drużyny gospodarzy.

W pierwszej fazie turnieju podzielone na dwie grupy  zespoły grały systemem ligowym . W drugiej fazie turnieju zwycięzcy grup zmierzyli się w finale, drugie drużyny w meczu o trzecie miejsce, zespoły z kolejnych miejsc rywalizowały o kolejne lokaty.

fotogaleria z turnieju - autor Arek Rek - [ZOBACZ]

Po pierwszej serii gier w Skrze I Częstochowa, oraz Football Academy Opole upatrywano faworytów turnieju. Pierwsi pokonali głównego pretendenta do zwycięstwa GKS Bełchatów 1 – 0. Drudzy pokonując Urana Łukowice odnieśli jak się potem okazało najwyższe zwycięstwo w fazie grupowej.

Druga seria gier zmieniła nieco notowania. Skra I bowiem zremisowała bezbramkowo z AF Łódź, a FA Opole uległo drugiemu zespołowi Skry, który okazał się rewelacją turnieju.  Potwierdziła to trzecia seria gier, w której Skra II po dwóch wcześniejszych zwycięstwach dołożyła trzecie, skromne nad Uranem , ale dające pierwsze miejsce w grupie z kompletem punktów !
W grupie „A” po dwóch seriach 4 punkty miały Skra I, oraz AF Łódź. W ostatniej serii gier Skra pokonała Ajaks Radom, a AF Łódź nieoczekiwanie uległo GKS Bełchatów, co dało awans do finału naszemu pierwszemu zespołowi.

Mały finał , w którym z mierzyły się zespoły AF Łódź, oraz  FA Opole rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych. Lepsi okazali się Opolanie, którzy skuteczniej wykorzystywali „jedenastki”

W finale zawodów Skra I wysoko pokonała Skrę II  i okazała się triumfatorem zawodów.

fotogaleria z turnieju - autor Arek Rek - [ZOBACZ]

W klasyfikacji strzelców triumfował Marcel Bejm ze Skry II Częstochowa, a miano najlepszego  bramkarza  zawodów przypadło golkiperowi Football Academy Opole Maciejowi Kucharkowi.

Wyniki turnieju:

Skra I Częstochowa - Skra II Częstochowa 3 - 0

KOŃCOWA KLASYFIKACJA ZAWODÓW:

1 SKRA I CZĘSTOCHOWA
  Rosiak, Zbrojkiewicz, Ślemp, Bulski, Antczak, Stolarski * , Rajca, Włodarczyk *, Pijet A., Kubańczyk * , Dudek * - trener Paweł Rycharski, Tomasz Szymczak
2 SKRA II CZĘSTOCHOWA
  Dziwiński, Pijet I, Majo * r, Dominowski, Kacperak W, Bejm * * , Sitko, Majda * , Szuter *, Kaczmarzyk, Grabarczyk - trener Paweł Rycharski, Tomasz Szymczak
3 FOOTBALL ACADEMY OPOLE
  Kucharuk, Kowalski * , Stolarczyk, Mucha, Dziura, Peciński * , Milejski, Stypka * , Wójcicki, Dąbrowski * , Doliński, Staszczyk, Hankus * , Rak - trener Paweł Jędrzejewski
4 AKADEMIA FUTBOLU ŁÓDŹ
  Maciejewski, Korzeniowski, Pietrasik, Ulężałka, Karasiński, Kałużka, Mikołajczak, Poteraj, Przygoda, Włodarczyk *, Rosiak, Imik, Rudzki - trener Sławomir Sałaciński
5 AJAX RADOM