Niegościnni gospodarze – w Skra Cup 2018 dwie drużyny gospodarzy w finale !
Klub | 11 marca 2018

W niedzielę na obiekcie przy Loretańskiej rozegrano siódmą edycję turnieju Skra Cup. W stawce ośmiu zespołów najlepszy okazały się dwie drużyny naszego Klubu, które zmierzyły się w finale zawodów.

Do rywalizacji zorganizowanej przez nasz Klub i Urząd Gminy Miasta Częstochowy stanęło osiem zespołów – GKS Bełchatów, AF Łódź, Ajax Radom, APN GKS Tychy, FA Opole, Uran Łukowice oraz dwie drużyny gospodarzy.

W pierwszej fazie turnieju podzielone na dwie grupy  zespoły grały systemem ligowym . W drugiej fazie turnieju zwycięzcy grup zmierzyli się w finale, drugie drużyny w meczu o trzecie miejsce, zespoły z kolejnych miejsc rywalizowały o kolejne lokaty.

fotogaleria z turnieju - autor Arek Rek - [ZOBACZ]

Po pierwszej serii gier w Skrze I Częstochowa, oraz Football Academy Opole upatrywano faworytów turnieju. Pierwsi pokonali głównego pretendenta do zwycięstwa GKS Bełchatów 1 – 0. Drudzy pokonując Urana Łukowice odnieśli jak się potem okazało najwyższe zwycięstwo w fazie grupowej.

Druga seria gier zmieniła nieco notowania. Skra I bowiem zremisowała bezbramkowo z AF Łódź, a FA Opole uległo drugiemu zespołowi Skry, który okazał się rewelacją turnieju.  Potwierdziła to trzecia seria gier, w której Skra II po dwóch wcześniejszych zwycięstwach dołożyła trzecie, skromne nad Uranem , ale dające pierwsze miejsce w grupie z kompletem punktów !
W grupie „A” po dwóch seriach 4 punkty miały Skra I, oraz AF Łódź. W ostatniej serii gier Skra pokonała Ajaks Radom, a AF Łódź nieoczekiwanie uległo GKS Bełchatów, co dało awans do finału naszemu pierwszemu zespołowi.

Mały finał , w którym z mierzyły się zespoły AF Łódź, oraz  FA Opole rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych. Lepsi okazali się Opolanie, którzy skuteczniej wykorzystywali „jedenastki”

W finale zawodów Skra I wysoko pokonała Skrę II  i okazała się triumfatorem zawodów.

fotogaleria z turnieju - autor Arek Rek - [ZOBACZ]

W klasyfikacji strzelców triumfował Marcel Bejm ze Skry II Częstochowa, a miano najlepszego  bramkarza  zawodów przypadło golkiperowi Football Academy Opole Maciejowi Kucharkowi.

Wyniki turnieju:

GRUPA "A"

Skra I Częstochowa - GKS Bełchatów 1 - 0    
AF Łódź - Ajax Radom 1 - 0    
Skra I Częstochowa - AF Łódź 0 - 0    
GKS Bełchatów - Ajax Radom 0 - 1    
Skra I Częstochowa - Ajax Radom 1 - 0    
GKS Bełchatów - AF Łódź 1 - 0    

Tabela - grupa "A"

mjs druzyna m pkt gole
1 Skra I Częstochowa 3 7 2 - 0
2 AF Łódź 3 4 1 - 1
3 Ajax Radom 3 2 1 - 2
4 GKS Bełchatów 3 2 1 - 2

GRUPA "B"

Skra II Częstochowa - APN GKS Tychy 2 - 0    
FA Opole - Uran Łukowice 3 - 0    
Skra II Częstochowa - FA Opole 2 - 1    
APN GKS Tychy - Uran Łukowice 0 - 0    
Skra II Częstochowa - Uran Łukowice 1 - 0    
APN GKS Tychy - FA Opole 0 - 2    

Tabela - grupa "B"

mjs druzyna m pkt gole
1 Skra II Częstochowa 3 9 5 - 1
2 FA Opole 3 6 6 - 2
3 APN GKS Tychy 3 1 0 - 4
4 Uran Łukowice 3 1 0 - 4

.

Mecz o 7 miejsce

GKS Bełchatów - Uran Łukowice 3 - 0  

Mecz o 5 miejsce

Ajax Radom - APN GKS Tychy 3 - 0  

Mecz o 3 miejsce

AF Łódź - FA Opole 0 - 0 k: 1 - 3  

FINAŁ SKRA CUP 2018

Skra I Częstochowa - Skra II Częstochowa 3 - 0  

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA ZAWODÓW:

1 SKRA I CZĘSTOCHOWA
  Rosiak, Zbrojkiewicz, Ślemp, Bulski, Antczak, Stolarski * , Rajca, Włodarczyk *, Pijet A., Kubańczyk * , Dudek * - trener Paweł Rycharski, Tomasz Szymczak
2 SKRA II CZĘSTOCHOWA
  Dziwiński, Pijet I, Majo * r, Dominowski, Kacperak W, Bejm * * , Sitko, Majda * , Szuter *, Kaczmarzyk, Grabarczyk - trener Paweł Rycharski, Tomasz Szymczak
3 FOOTBALL ACADEMY OPOLE
  Kucharuk, Kowalski * , Stolarczyk, Mucha, Dziura, Peciński * , Milejski, Stypka * , Wójcicki, Dąbrowski * , Doliński, Staszczyk, Hankus * , Rak - trener Paweł Jędrzejewski
4 AKADEMIA FUTBOLU ŁÓDŹ
  Maciejewski, Korzeniowski, Pietrasik, Ulężałka, Karasiński, Kałużka, Mikołajczak, Poteraj, Przygoda, Włodarczyk *, Rosiak, Imik, Rudzki - trener Sławomir Sałaciński
5 AJAX RADOM
  Stepień *, Kucharski *, Głogowski, Kornak, Stadowicz, Kwiatkowski, Szwed, Antochowski, Jabłoński, Janos, Mazur, Grabowski, Deja - trener
6 APN GKS TYCHY
  Nowak, Toczek, Mitrenga, Moneta, Lindner, Olek, Urban, Małek, Kotkowski, Wtorek, Dudtka, Naklicki, Gajewski, Myszor - trener Maricn Woźny
7 GKS BEŁCHATÓW
  Wójcik, Foltyn, Gryczka, Kusmierek, Urbaniak, Wola, Dobiech, Kabziński, Sobala, Krzysztofik * * , Urban * , Wilk, Świątek, Retlewicz * , Wiewiórski, Galicki, Książczyk, Retkiewicz - trener Radosław Kozoń
8 URAN ŁUKOWICE
  Zieba, Zieliński, Łatka, Marzywołek, Jawor, Szewczyk, Król, Majka, Kunicki, Leja - trener Mariusz Tokarczyk

.

.fotogaleria z turnieju - autor Arek Rek - [ZOBACZ]