Pierwszy sparing juniorów – remis z Lotem
Młodzież | 20 stycznia 2019

Zgodnie z zaplanowanym terminarzem, na płytę „Lorety” wybiegli w sobotę juniorzy starsi Skry, którzy w pierwszym meczu kontrolnym zimowej sesji przygotowawczej podejmowali wicelidera klasy „A” – Lot Konopiska.

Trener Szymczak nie mógł skorzystać z Mikołaja Biegańskiego, Sebastiana Rogali czy Radka Gołębiowskiego, którzy na tę chwilę trenują i grają sparingi z pierwszym zespołem Skry, oraz leczących urazy Napieraja, Nowaka, Wychowańca  i Przygodzkiego.. Zadebiutowali za to, w starszym roczniku i w piłce seniorskiej zawodnicy na co dzień rywalizujący w lidze juniorów młodszych B1 z rocznika 2002. Mimo to nasza drużyna zostawiła po sobie dobre wrażenie. Dłużej utrzymywał się przy piłce i stworzyła więcej sytuacji podbramkowych. Skończyło się jednak na wyniku remisowym.

Na listę strzelców w barwach naszej drużyny wpisali się powracający po przewlekłej kontuzji Malinowski (gol po indywidualnej akcji), oraz Wierus (gol z rzutu karnego).

Trener Szymczak o meczu:

„Gdyby nasza skuteczność była na lepszym poziomie to ten wynik byłby zupełnie inny. Mieliśmy kilka dłuższych bardzo dobrych fragmentów gry, ale również popełnialiśmy błędy wynikające z niedokładności, czy też z racji tego, iż w zespole występowało pięciu chłopców z rocznika 2002.”

Skra Częstochowa A1 – Lot Konopiska 2:2(1:1)
sobota 19.01.2019 g. 11.00

Gole dla Skry zodbywali:

40’M.Malinowski, 67’K.Wierus

Skład:

A.Kowalczyk – K. Ciepły (46’ D. Błędowski), R. Kapkowski (60’R. Płatek), W. Podolski, P. Pakuła (46’M. Rudzki), K. Wierus, B. Ziętara, A. Niedźwiedź, M. Wójcik( 60’J.Zjawiony), J. Matyja, M. Malinowski (60’D.Lampa)