Owocny weekend żaków z rocznika 2011
Młodzież | 16 października 2018

Nasz zespół Skry z rocznika 2011, który na co dzień występuje w lidze żaków, w miniony weekend rozegrał dwa sparingowe czwórmecze.

W sobotę na boisku przy ul. Powstańców gościliśmy Stradom Częstochowa oraz Lot Konopiska. Na czwórmecz nie dojechał Ruch Radzionków, w efekcie czego Skra wystawiła do gry dwa zespoły. Przy pięknej pogodzie rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach jednocześnie systemem każdy z każdym (mecz i rewanż).  Każda z drużyn rozegrała w ten dzień około 100 minut. Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, chociaż pod koniec czwórmeczu mocno o sobie zaczęło już dawać zmęczenie.

Barwy Skry reprezentowali:

Franciszek Burzyński, Ignacy Całko, Jakub Myśliwiec, Krzysztof Oko, Jakub Pawelak, Igor Pietraszek, Filip Podsiedlik, Patryk Sojda, Aleks Szwedziński, Bartosz Tomzik oraz Filip Włodarek.

W niedzielę ponownie miejscem rywalizacji było boisko treningowe przy ul. Powstańców. Tym razem do Częstochowy przyjechały Widzew Łódź, Gol Opole oraz GKS Jastrzębie. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach jednocześnie systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz z GKS-em Jastrzębie wygraliśmy 9:5 rozgrywając świetne zawody. Drugi mecz z Golem Opole zwyciężyliśmy 8:2, jednak zwłaszcza w pierwszej połowie nasza gra zarówno w obronie jak i ataku pozostawała wiele do życzenia. W ostatnim meczu z Widzewem padł wynik 9:4 dla gości z Łodzi. Spotkaniu temu towarzyszyła twarda, sportowa rywalizacja, a ozdobą meczu było kilka pięknych goli.

Barwy Skry reprezentowali:

Olaf Glapiński, Jacek Kowalik, Jakub Mizerski, Jakub Myśliwiec, Szymon Radwan, Tymon Rusek, Kacper Szewczyk, Aleks Szwedziński, Bartosz Wawrzkiewicz i Filip Włodarek.