Juniorzy młodsi sparowali z Łódzkim KS
Młodzież | 23 sierpnia 2018

Kolejny test mecz rozegrali nasi juniorzy młodsi, którzy w najbliższy weekend rozpoczynają rywalizację ligową. Skra w Łodzi pokonała miejscowy ŁKS 4 - 2.

Po dobrym i emocjonującym spotkaniu, po golach Płatka, Norberciaka, Żabika i Załeskiego  podopieczni trenera Siudy pokonali najlepszy zespół łódzkiej II ligi wojewódzkiej. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, a nasz zespół odniósł cenne zwycięstwo.

Do nowego sezonu nasz Klub w kategorii B1 złosił dwa  zespoły. Skra I rywalizować bedzie w II lidze wojewódzkiej, a SKra II o poziomi niżej - III liga wojewódzka.

W kadrze zespołu doszło do kilku roszad. Do zespołu dołaczyli :

Kacper Matyja - Fiar Play Koziegłowy
Oskar Szymczyk - Raków Częstochowa
Józef Waroński - Raków Częstochowa
Kacper Załęski - RKS Radomsko
Filip Krok - Raków Częstochowa
Radosław Płatek - Dabrowianka Dąbrowa Zielona
Franciszek Hampel - Jedność Boronów
Bartosz Ziętara - Pilica Koniecpol
Zjawiony Jakub  - Dabrowianka Dąbrowa Zielona
Kamil Matczak - UKS MOSiR Myszków
Włodarczyk Oskar - Dabrowianka Dąbrowa Zielona
Bartłomiej Zioła - Błękitni Herby

Trwają negocjacje dotyczące przedłużenia wypożyczenia Mateusza Marca, oraz Kacpra Kierata z KS Panki. Z kadrą trenuje również Jakub Jańczyk, który nosi się z zamiarem odejścia z częstochowskiego Rakowa.

Być może w kadrze pozostanie również Miłosz Krupa, który w lipcu odbył testy w Wiśle Kraków, a w ostatnich dniach przebywał na treningach w Widzewie Łódź oraz ogoni Szczecin.
Z kadrą nie trenuje Szymon Kapuściak, który leczy kontuzję.

W najbliższy weekend nasze zespoły miały wznowić rozgrywki. Niestety, na skutek zapowiadanego "strajku" częstochowskich sędziów zdecydowano o przeniesieniu spotkania rozgrywanego w ramach II ligi pomiędzy Skrą a Rakowem. Drugi zespół zmierzy się roweniż w derbowym pojedynku ze Stradomiem Czestochowa.