Wieści z obozu … pierwsze gry kontrolne
Młodzież | 2 sierpnia 2018

Od soboty W Miętnem nasi zawodnicy z roczników 2002, 2003, 2004, 2005 budują formę przed nadchodzącym sezonem. Nasze zespoły juniorów młodszych i  trampkarzy rozegrały juz pierwsze gry kontrolne.

W poniedziałek swój pierwszy test mecz rozegrali juniorzy młodsi prowadzeni przez trenerów Siudę i Bańskiego. Rywalem Skry był zespół  Wilgi Garwolin. Miejscowy team nie był gościnny i pokonał biało – niebiesko – czerwonych 3 - 2

WILGA GARWOLIN  - SKRA 02/03 Częstochowa  3 - 2 (0:1, 1:0, 2:1)
30.07.2018 g. 17.00 (grano 3 x 30 mnut)

Zdaniem trenera – Robert Siuda:

"Na jakość gry i w efekcie końcowy wynik, na pewno wpływ miała dość duża liczba nowych zawodników. To pierwszy test mecz w tym składzie osobowym. W pierwszej i drugiej tercji zawodnicy realizowali założenia nad którymi pracujemy na zgrupowaniu."

KS Skra:

I tercja:

HAJDA - BŁĘDOWSKI, ZAŁUCKI, MIKOŁAJCZYK, TESTOWANY - TESTOWANY, TESTOWANY, - BĄK, NORBERCIAK, LAMPA - KEMPSKI.

II tercja:

MITAS - ZYZIK, TESTOWANY, NUREK, CHELIŃSKI - TESTOWANY, TESTOWANY, KRYST, TESTOWANY- ŻABIK, TESTOWANY.

III tercja:

PĘDZIOCH (Gawęda) – JÓŹWIAK, PAWŁOWSKI, ZAŁUCKI, TESTOWANY – MENDRELA, RUMIN, NORBERCIAK, MARZEC – TESTOWANY, BEDNARCZYK

Gole zdobywali:

0 – 1 Kempski as. Norberciak – 12’
1 – 1 Wilga – 45’ (karny)
2 – 1 Wilga – 77’
3 – 1 Wilga – 80’
3 – 2 Mendrela – 84’

W 86 minucie gry Gawęda obronił rzut karny.

Swoje gry kontrolne rozegrali również trampkarze. Starsi  w poniedziałek ulegli  MKS Piaseczno 2 – 4 , a we wtorek pokonali Widok Lublin 7 – 4.
W pierwszym spotkaniu z bardzo wymagającym rywalem nasz zespół toczył wyrównany pojedynek. Niestety, mimo wielu okazji bramkowych skuteczność podopiecznych trenera Bańskiego pozostawiała wiele do życzenia. Do siatki rywala trafiali co prawda Kubas i Cieślik, ale rywal odpowiedział czterema celnymi trafieniami.

Dzień później mimo ogromnego upału nasza drużyna zagrała szybki, utrzymany w dobrym tempie mecz. Tutaj ze skutecznością  nie było już problemu. Nasz zespół po golach  Kołodziejczyka (x2), Ciepłego (x2), Cieślika, Mroczki i Ciepłego odniosła zasłużone zwycięstwo.

MKS Piaseczno  – Skra 04’ Częstochowa  4 – 2
31.07.18 – wtorek

Widok Lublin – Skra Częstochowa 4 – 7
01.08.18 - środa

Młodsi  (rocznik 2005) w poniedziałkowy , upalny dzień przegrali z Wilgą Garwolin 3 – 4, a we wtorek pokonali 3 – 1 Widok Lublin.

Wilga Garwolin  – Skra 04’ Częstochowa  4 – 3
31.07.18 – wtorek

Widok Lublin – Skra Częstochowa 1 – 3
01.08.18 - środa

Po wyczerpujących treningach i meczach towarzyskich zawodnicy mają czas na relaks w miejscowym basenie.

... a po basenowym relaksie, dalsza część pracy - zajęcia z taktyki i analiza gier kontrolnych