Młodziki i Orliki z sukcesem odrobili ważne zaległości
Młodzież | 6 czerwca 2018

Dwa ważne, zaległe spotkania rozegrali nasi zawodnicy z rocznika 2005 i 2007. Oba nasze drużyny zakończyły  sukcesami. Młodziki pewnie pokonali MOSiR Myszków, a orliki zwycięsko zremisowali z Rakowem.

Podopieczni trenera Rycharskiego chcąc zachować szansę o zwycięstwo w III lidze wojewódzkiej, co dało by awans do II ligi musieli w Myszkowie wygrać. I tak się stało. Zdobyli 5 goli nie tracąc żadnego i awansowali na II miejsce w tabeli. Tracą teraz 3 punkty do lidera As Lubliniec, z którym zmierzą się już w najbliższą sobotę na STO Arenie.

W  I lidze orlików doszło do rewanżowego spotkania na szczycie ligowej tabeli, którego stawką był tytuł mistrzowski. W lidze bowiem, najlepsze dwie częstochowskie drużyny zdominowały rozgrywki i tylko dwumecz tak naprawdę decydował o tym kto będzie pierwszy na finiszu rozgrywek. W pierwszym meczu zespół trenera Czoka wysoko pokonał częstochowski Raków 10 – 3, co dawało ogromną przewagę przed meczem rewanżowym. Dzisiaj nie było rozstrzygnięcia i drużyny podzieliły się punktami , co w efekcie oznacza triumf Skry w rozgrywkach !

Orlik E 1 – rocznik 2007 –  I liga okręgowa
Raków  Częstochowa  - Skra I Częstochowa 2 - 2
środa  06.06.2018 g. 16.00
Częstochowa, ul. Limanowskiego 83

Mecz zaczął się od przewagi gospodarzy, która udokumentowana została golem i  na przerwę zawodnicy Rakowa schodzili z jedno bramkowym prowadzeniem. W drugiej części meczu nasza drużyna wyzbyła się presji i zaczęła grać na swoim wysokim poziomie. Po golach Tomzika i Figzała lider rozgrywek objął prowadzenie i był na dobrej drodze do zdobycia kolejnych goli. Niestety, zawodziła skuteczność. Po okresie przewagi i niewykorzystanych szansach inicjatywę przejął Raków, który doprowadził do remisu, a w końcowych minutach mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć.
Podział punktów dał podopiecznym trenera Czoka zwycięstwo w rozgrywkach I ligi okręgowej.

KS Skra:

Mrożek – Rzońca, Matyja – Boborowski, Dawidowski, Figzał – Tomzik
Warzyszyński – Burzyński, Kozłowski, Hajda, Leśniak, Chrapoński, Błachowicz

,

Orlik E1 - Skra I - r. 2007  - I liga okręgowa - wyniki Orlik E1 - Skra I - r. 2007  - I liga okręgowa - tabele Orlik E1 - Skra I - r. 2007  - I liga okręgowa - zawodnicy

,

Młodzik  D1 – rocznik 2005 – III liga wojewódzka
UKS MOSiR Myszków - Skra  Częstochowa 0 - 5
środa  06.06.2018 g. 17.00
Częstochowa, ul. Pułaskiego

KS Skra:

Rosiak – Stolarski, Ślemp, Rajca, Pijet, Kubańczyk, Antczak, Major, Bulski