Pracowity weekend żaków z rocznika 2011
Młodzież | 3 czerwca 2018

Młodzi piłkarze Skry z rocznika 2011 w miniony weekend wystąpili w dwóch turniejach, podczas których barwy naszego Klubu reprezentowało aż 35 zawodników.

W sobotę młode „Skrzaki” wzięli udział w turnieju „Krewki Piłkarz” organizowany przez Football Academy Zawiercie. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn: Piliczanka Pilice, Red Box Katowice, Rozwój Katowice, dwie drużyny Skry Częstochowa oraz gospodarze – FA Zawiercie. Mecze odbywały się jednocześnie na 2 boiskach. Po rozegraniu wszystkich spotkań każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i drobne upominki, natomiast najlepsi zdaniem organizatorów zawodnicy zostali nagrodzeni statuetkami.

Barwy Skry reprezentowali:

Binkiewicz Mikołaj, Frąckowiak Wojciech, Jędrzejewski Jan, Kielan Ksawery, Kozłowski Franciszek, Kucharczyk Wojciech, Lula Błażej, Majewski Szymon, Maligłówka Mikołaj, Opara Gabriel, Piecuch Franciszek, Szczudło Antoni, Śliwiński Tymoteusz, Wąsiński Tomasz, Zalas Adam

W niedzielę na stadionie przy ul. Loretańskiej odbył się natomiast turniej Akademia Przedszkolaka Cup, który od kilku lat jest organizowany przez nasz Klub. Na „Loretę” przyjechało 10 drużyn z różnych części naszego kraju: Football Academy Bełchatów, LKS 05 Młode Wilki Tworków, Start Namysłów, AP Młoda Gieksa Katowice, M-GOKiS Praszka, RAP Radomsko, AMT Żywiec, Widzew Łódź, Ajaks Częstochowa i Stradom Częstochowa. Oprócz nich do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny Skry: czerwoni, zieloni i biali oraz chłopcy z rocznika 2012. Turniejowe mecze rozgrywane były jednocześnie na 4 boiskach. Dodatkową atrakcją dla dzieci były dmuchańce i… zraszacze, które z powodu upału często musiały nawilżać oraz chłodzić boisko, a okazały się wielką frajdą dla dzieci uczestniczących w turnieju. Na przybyłych czekały również liczne atrakcje zorganizowane przez Komitet Rodziców rocznika 2011, który przygotował między innymi loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami, grilla oraz bufet.

Barwy Skry reprezentowali:

Bekus Alan, Burzyński Franciszek, Glapiński Olaf, Kania Iwo, Kowalik Jacek, Łosik Artur, Mak Krystian, Mizerski Jakub, Myśliwiec Jakub, Niedźwiecki Szymon, Oko Krzysztof, Pawelak Jakub, Pietraszek Igor, Podsiedlik Filip, Radwan Szymon, Rusek Tymon, Szewczyk Kacper, Szwedziński Aleks, Śliwiński Tymoteusz, Wawrzkiewicz Bartosz, Włodarek Filip

..