Żaki z awansem do finału ESBANK Cup
Młodzież | 8 maja 2018

W niedzielę zawodnicy z rocznika 2010 wzięli udział w eliminacjach do turnieju ESBANK Cup. Zawody zostały rozegrane w Gomunicach a stawką był awans do turnieju finałowego.

Nasz zespół prowadzony przez trenera Mateusza Kuliga w składzie : Weżgowiec Borys, Taranek Oliwier, Zalewski Fabian, Rajczyk Bartek, Konieczny Filip, Dąbrowski Marcel, Dąbrowski Jan, Borowik Wojciech, Śpiewak Patryk wywalczył awans do turnieju głównego, który rozegrany zostanie w dniach 18-19 maj w Radomsku. Swój udział w finałowych zawodach zapowiedziały zespoły Legii Warszawa, Śląska Wrocław, Banika Ostrawa.

Po rozgrywkach eliminacyjnych niedzielnego turnieju pierwsze 6 zespołów awansowało do Ligi Mistrzów. Drużyny z miejsc 7 – 11 dalszą rywalizację toczyły w Lidze Europy.

Nasza drużyna w fazie finałowej w pięciu spotkaniach zanotowało 2 zwycięstwa, 2 remisy i raz schodziła z boiska pokonana. W efekcie zajęła w turnieju 3 miejsce, które dało jej awans do finału ESBANK CUP.