Młodsze Żaki wygrali turniej w Krakowie
Młodzież | 8 maja 2018

W niedzielę 6 maja nasza drużyna Żaków z rocznika 2011 trenowana przez Wojciecha Ślęzańskiego i Małgorzatę Mazur wystąpiła w turnieju organizowanym przez Hutnik Kraków.

Do rywalizacji w zawodach nasz Klub zgłosił dwa zespoły. Dla większości  zawodników reprezentujących Skrę turniej w Krakowie był inauguracją współzawodnictwa sportowego. Dlatego radość z rywalizacji była ogromna, a  jeszcze większa po zawodach, bowiem jedna z naszych drużyn okazała się najlepsza w turnieju, odnosząc  6 zwycięstw w 6 spotkaniach !

Drużyna z rocznika 2011 ma dobre wspomnienia związane z Krakowem. W  marcu na turnieju organizowanym przez Prądniczankę nasi zawodnicy również  nie przegrali żadnego spotkania.

Tym razem Młode Skrzaki byli podzieleni na dwa zespoły – białych i zielonych. Biali w rundzie grupowej pokonali Cracovię Kraków, Wandę Kraków oraz Sandecję II Nowy Sącz i dzięki temu awansowali do „Ligi Mistrzów”. Tam Skra zwyciężyła kolejno z Pogonią Kraków, Okocimskim Brzesko i Progresem Andrychów. Na szczególną uwagę zasługiwał mecz z drużyną z Brzeska, w którym po olbrzymich emocjach Skra wygrała 6:5. Biali z kompletem zwycięstw zostali triumfatorami „Ligi Mistrzów”.

Drużyna zielonych trafiła do grupy z takimi klubami jak Garbarnia Kraków, Pogoń Kraków oraz Nowa Proszowianka Stanek Machinery. Nasz zespół uplasował się na trzeciej pozycji, co zapewniło mu start w „Mistrzostwach Polski”. W spotkaniach z Płaszowianką Kraków, Cracovią Kraków i Lotnikiem Kryspinów niestety musieliśmy uznać wyższość rywali i ostatecznie i zakończyliśmy zmagania w grupie na czwartej pozycji. Warto dodać, że dla niemal połowy składu zielonych był to debiutancki turniej.

Barwy Skry reprezentowali:

Biali:

Glapiński Olaf, Kowalik Jacek, Mizerski Jakub, Myśliwiec Jakub, Radwan Szymon, Szewczyk Kacper, Wawrzkiewicz Bartosz

Zieloni:

Burzyński Franciszek, Jasiński Adam, Łosik Artur, Mak Krystian, Oko Krzysztof, Rusek Tymon, Szwedziński Aleks