Dwumecz z Ajaksem i zwycięstwo nad Polonią Bytom w lidze młodzików
Młodzież | 5 maja 2018

Jedna porażka i trzy zwycięstwa to bilans naszych zespołów reprezentujących nasz Klub w kategoriach młodzików.

Do niezwykle ciekawego meczu doszło w sobotni poranek na STO Arenie. Zawodnicy Skry z rocznika 2006 gościli Polonię Bytom. Nasz zespół w ligowych zmaganiach do tego meczu odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo. Polonia Bytom do meczu ze Skrą nie miała z kolei na koncie żadnej porażki i to ona była faworytem.
Mecz się ułożył dobrze dla przyjezdnych, którzy w 11 minucie objęli prowadzenie. Spotkanie było wyrównane, ale z każdą minutą nasz zespół osiągał przewagę, jednak na przerwę rywale schodzili z jedno bramkową przewagą.
W drugich 35 minutach ambitna postawa i dążenie do zwycięstwa zostało nagrodzone. Najpierw, w 48 minucie gry do wyrównania doprowadził Tałajczyk, a 6 minut później Marcel Pruban zdobył gola na wagę zwycięstwa.

W III lidze wojewódzkiej młodzika D2 mieliśmy dwumecz Skry z Ajaksem Częstochowa. Skra II złożona z zawodników rocznika 2006 przegrała z pierwszym zespołem Ajaksu 1 – 3. Dokładnie odwrotny wynik osiągnęli zawodnicy Skry III (rocznik 2007), którzy na treningowym boisku przy ulicy Powstańców ograli drugi zespół Ajaksu.

Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odnieśli zawodnicy z rocznika 2005, którzy w ramach rozgrywek III ligi wojewódzkiej w kategorii Młodzik starszy D1 pokonali Unię Rędziny 13 – 0.

Młodzik  D2 – rocznik 2007 – III liga wojewódzka
Skra III Częstochowa – Ajaks II Częstochowa 3 - 1
sobota , 05.05.2018 g. 10.00
Częstochowa, ul. Powstańców 34

,

Młodzik D2  - Skra III - r. 2007  - III liga wojewódzka - wyniki Młodzik D2  - Skra III  - r. 2007  - III liga wojewódzka - tabele Młodzik D2  - Skra III - r. 2007  - III liga wojewódzka - zawodnicy

,

Młodzik  D2 – rocznik 2006 – III liga wojewódzka
Ajaks I Częstochowa - Skra II Częstochowa 3 – 1
Częstochowa, ul. Starzyńskiego 10

KS Skra:

Klamski - Oziębała, Świąć, Szostak, Hereźniak, Hobot, Jędrychowski, Łabuś, Mizera
Sznober, Krynicki, Kulka

Gole dla Skry zdobył w 39 minuice gry Aleksander Świąć

,

Młodzik D2  - Skra II  - r. 2006  - III liga wojewódzka - wyniki Młodzik D2  - Skra  II - r. 2006  - III liga wojewódzka - tabele Młodzik D2  - Skra III - r. 2006  - III liga wojewódzka - zawodnicy

,

Młodzik  D2 – rocznik 2006 – II liga wojewódzka
Skra  Częstochowa – Bytomski Sport Bytom 2 - 1
sobota , 05.05.2018 g. 09.00
Częstochowa, ul. Loretańska 20

KS Skra:

Pietrzykowski – Zmarzliński, Szpręgiel, Pruban – Tałajczyk, Kożuch, Brodziak, Popławski – Niedzielski
Chmielarz, Podsiedlik, Szałaj, Wolski, Zimny

Gole zdobywali: Tałajczyk, Pruban

.

Młodzik D2  - Skra  - r. 2006  - II liga wojewódzka - wyniki Młodzik D2  - Skra  - r. 2006  - II liga wojewódzka - tabele Młodzik D2  - Skra - r. 2006  - II liga wojewódzka - zawodnicy

,

Młodzik  D1 – rocznik 2005 – III liga wojewódzka
Unia Rędziny - Skra  Częstochowa 0 - 13
sobota 05.05.2018 g. 10.00
Rędziny

.

Młodzik D1  - Skra  - r. 2005  - III liga wojewódzka - wyniki Młodzik D1  - Skra  - r. 2005  - III liga wojewódzka - tabele Młodzik D1 - Skra  - r. 2005  - III liga wojewódzka - zawodnicy