Rocznik 2007 w weekend zagra w API Cup w Zakopanem
Młodzież | 12 kwietnia 2018

W najbliższy weekend nasi zawodnicy z rocznika 2007 nie rozegrają spotkań ligowych. Skra udała się bowiem na Międzynarodowy turniej piłki  nożnej Api Cup do Zakopanego.

W dniu dzisiejszym, tuż po przedpołudniowym treningu i obiedzie skonsumowanym w szkolnej stołówce, nasi zawodnicy z kategorii U-11,  z placu szkolnego  SMS Nobilito wsiedli do autokaru i odjechali pod Giewont. Tam w dniach 13 – 15 kwietnia jako Skra I Częstochowa i Skra II Częstochowa  wezmą udział w tym prestiżowym, międzynarodowym  turnieju.

Skra I rywalizować będzie w grupie „B” Ursusem Warszawa, Cracovią Kraków, MUKS Mineralni Krynica Zdrój, Garbarnią Kraków, Koroną Beskidu, FA Academy Wrocław, ukraińskimi Sterwardem Kijów oraz FC Rukh Vynnyky 2. 

Nasza drugi zespół za rywali w fazie grupowej, w grupie C,  będzie miał : Fase Szczecin, UKS Orły Zielonka, Bronowianka Kraków, Śląsk Wrocław, Beskidzka Akademia Piłki, Champions Brzesko, Fablok Chrzanów i ukraiński  AF Skala Stryj.

Stawkę uzupełnią zespoły grające w grupie „A” - FC Rukh Vynnyky 1, kadra województwa kujawsko pomorskiego, Talent Warszawa, Arkonia Szczecin, Dunajec Nowy Sącz, Football Wizards, Borek Kraków, Unia Oświęcim i Stal Mielec.

Trenerzy Czok i Rorat do udziału w turnieju rozgrywanym w stolicy polskich Tatr wytypowali 26 zawodników z rocznika 2007:

Skra I Częstochowa:

Mrożek, Warzyszyński, Rzońca, Chrapoński, Dawidowski, Matyja, Błachowicz, Tomzik, Hajda, Boborowski, Leśniak, Łysakowski

Skra II Częstochowa:

Karoń Marcel, Królikowski, Karoń Maciej, Kukuł, Kozłowski, Figzał, Matlingiewicz, Foltyński, Młyńczyk, Włodarczyk, Mikulski, Pieniak, Gadzaliński, Więckowski

Skra I rywalizację rozpocznie jutro o godzinie 12.33 meczem z Ursusem Warszawa. Skra II w pierwszym pojedynku, w piątek o godzinie 10.46 stanie do rywalizacji na boisku nr 2 z UKS Orły Zielonka.

Naszym zawodnikom życzymy dobrej gry, wielkich emocji, wspaniałej zabawy i ciekawych wyników.

.