„Bratobójczy” pojedynek przy Powstańców
Młodzież | 7 kwietnia 2018

Pięć naszych drużyny z kategorii Orlik rozegrały w dniu dzisiejszym i wczorajszym swoje spotkania. Grało pięć, ale mecze były cztery. W kategorii Orlik E2 byliśmy świadkami pojedynku pomiędzy naszymi drużynami.

W pierwszej lidze orlików E2, w piątek doszło do spotkania derbowego.  Prowadzeni przez trenerów Murgacza i Ślęzańskiego młodzi zawodnicy z rocznika 2009 spotkali się w pojedynku derbowym w ramach rozgrywek I ligi okręgowej. Pierwszy zespół okazał się lepszy od drugiego.

W spotkaniach starszych kolegów, zawodników w kategorii Orlik E1 (rocznik 2007 oraz 2008), dwie nasze drużyny wygrywały dość pewnie ze swoimi rywalami.

W spotkaniach na najwyższym szczeblu w tej kategorii wiekowej Skra I Częstochowa pokonała Kmicica Kuruszynę 13 – 1.

Trudniejszą przeprawę z założenia mięli zawodnicy z rocznika 2008 grający na tym samym szczeblu rozgrywkowym jako Skra II. Zespół trenera Jelonka w wyjazdowym spotkaniu , w Częstochowie przy Starzyńskiego pokonała Ajaks Częstochowa 5 – 1.

We wtorek w Szczekocinach Skra III uległa miejscowej Sparcie.

Orlik E 2 – rocznik 2009 –  I  liga okręgowa

Skra I Częstochowa  - Skra II Częstochowa  12 - 4
piątek, 06.04.2018 g. 18.00
Częstochowa, ul. Powstańców 34

,

Orlik E2 - Skra I - r 2009 - I liga okręgowa - wyniki Orlik E2 - Skra I -  r 2009 - I liga okręgowa - tabele

,

Orlik E2 - Skra II - r 2009 - I liga okręgowa - wyniki Orlik E2 - Skra II -  r 2009 - I liga okręgowa - tabele

Orlik E 1 – rocznik 2008 –  I liga okręgowa
Ajaks I Częstochowa - Skra II  Częstochowa  1 - 5
sobota 07.04.2018 g. 11.30
Częstochowa, ul. Starzyńskiego 10

Trener Jelonek o meczu:

"Mimo, iż w szeregach przeciwnika grali starsi zawodnicy, nie przeszkodziło to nam na odniesienie pewnego zwycięstwa nad rywalem. Od początku dominowaliśmy w każdym aspekcie na boisku rywala, nie pozwalając na zbyt wiele. Cieszy realizacja założeń meczowych, które zawodnicy ćwiczyli w zimowych grach sparingowych z m.in.: Ruchem Radzionków, GKS Tychy, RKS Raków, UKS Raków, UKP Gol Opole, Zagłębie Sosnowiec, Andrespolia Łódź, Gwarek Zabrze, Białe Orły Warszawa czy ostatni sparing  z Varsowią Warszawa."
,

Orlik E1 - Skra II - r. 2008  - I liga okręgowa - wyniki Orlik E1 - Skra II - r. 2008  - I liga okręgowa - tabele Orlik E1 - Skra II - r. 2008  - I liga okręgowa - zawodnicy

Orlik E 1 – rocznik 2007 –  I liga okręgowa
Skra I Częstochowa  - Kmicic Kruszyna 13 - 1
piątek, 06.04.2018 g. 16.00
Częstochowa, ul. Powstańców 34

KS Skra:

Marcel Karoń - Błachowicz, Leśniak - Matlingiewicz, Kozłowski, Figzał - Foltyński
Nabiałek, Kukuł, Młyńczyk, Gadzaliński

,

Orlik E1 - Skra I - r. 2007  - I liga okręgowa - wyniki Orlik E1 - Skra I - r. 2007  - I liga okręgowa - tabele Orlik E1 - Skra I - r. 2007  - I liga okręgowa - zawodnicy

Orlik E 1 – rocznik 2007 –   liga okręgowa - grupa IV
Sparta Szczekociny - Skra III Częstochowa  1 - 0
wtorek, 03.04.2018 g. 16.00
Szczekociny

Mimo ogromnej przewagi i dominacji na boisku zespół trenerów Rorata i Czoka nie potrafił sforsować obrony rywala i zdobyć gola. NIe przynosiły efektów ani pojedynki jeden na jeden ani uderzenia z dlaeka. Rywal zdobył gola po wyrzucie piłki z autu i zamieszaniu podbramkowym.

KS Skra:

Królikowski - Łysakowski, Mikulski - Więckowski, Włodarczyk, Ptak - Pieniak
Wesołek, Żywna, Paulewicz, Podsiedlik, Soborak, Ziętal, Śliwiński

,

Orlik E1 - Skra III - r. 2007  -  liga okręgowa gr. IV - wyniki Orlik E1 - Skra III - r. 2007  -  liga okręgowa gr. IV  - tabele Orlik E1 - Skra III - r. 2007  -  liga okręgowa gr. IV  - zawodnicy