Sparingowy trójmecz żaków
Młodzież | 19 marca 2018

W ostatnią sobotę żaki naszego Klubu z  rocznika 2009 rozegrali sparingowy trójmecz w Oleśnie. Przeciwnikami Skry były zespoły OKS Olesno i Odry Opole.

Każdy z Klubów do meczów kontrolnych wystawił po dwa zespoły. Skra w czterech spotkaniach dwukrotnie pokonała OKS Olesno, oraz raz zako.ńczyła mecz remisowem z Odrą Opole, a raz pokonała opolan.

W meczach przeciwko gospodarzom byliśmy zespołem, zdecydowanie przeważającym w rywalizacji. Niestety, gra naszego zespołu szczególnie w pierwszym spotkaniu nie zachwycała. Graliśmy bardzo asekuracyjnie, popełnialiśmy proste błędy, szwankowało przyjęcie piłki. Na pochwałę zasługuje zespół Skry II, który wyciągnął wnioski z gry swoich kolegów i znacznie poprawił poziom naszej gry,  szczególnie w fazie atakowania.

Mecze z Odrą Opole miały już zupełnie inny przebieg. Zespół Skry I zagrał bardziej odważnie i pokazał walory do których zdążył przyzwyczaić. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów w defensywie i daliśmy sobie strzelić  4 gole. Zespół Skry II potwierdził swoją dobrą dyspozycję w tym dniu i w swoim pojedynku pokonał zespół z Opola 3-2 będąc stroną przeważającą.

Wyniki:

Skra I - OKS Olesno I 3-0
(Idzikowski 3x)

Skra II - OKS Olesno II 7-2
(Hejduk 4x, Urbański 2x, Malczewski A)

Skra I - Odra Opole 4-4
(Siuda, Piaszczyk, Radomski, Idzikowski)

Skra II - Odra Opole II 3-2
(Wrzalik, Hejduk 2x)

Zdaniem trenera – Patryk Mrugacz:

"Wyjazd do Olesna był kolejnym zaplanowanym meczem kontrolnym. Niestety pogoda zmusiła nas do zmiany planów i spotkania rozgrywaliśmy w hali, co w znacznym stopniu wpłynęło na naszą grę. Od  miesiąca trenujemy już na zewnętrznych obiektach. Nie mniej cieszę się że mogliśmy się zmierzyć z zaprzyjaźnionymi zespołami z Olesna i Opola i sprawdzić się na tle drużyn wiodących w Województwie Opolskim. Po zakończonych spotkaniach wybraliśmy się na regenerację basenową do Oleskiej Laguny, gdzie zespół mógł się razem integrować."