Sparingowy czwórmecz orlików w Sosnowcu, test mecz z Sokołem
Młodzież | 12 marca 2018

W Sosnowcu na obiektach Zagłębia w miniony weekend zawodnicy naszego Klubu z rocznika 2007 rozegrali czwórmecz. Uczestnikami spotkania oprócz naszego zespołu były drużyny Polonii Bytom, Stadionu Śląskiego Chorzów oraz Zagłębia Sosnowiec.

Stadion Śląski Chorzów – Skra Częstochowa 2 - 0
niedziela 11.03.18

W pierwszym z trzech spotkań nasza drużyna zmierzyła się ze Stadionem Śląskim Chorzów.  Niestety rywal okazał się lepszy o jednego gola, ale wcale tak nie musiało być. W końcowych minutach nasza drużyna stwarzała sytuacje do zdobycia choćby gola honorowego, ale zawodziła skuteczność.  Sam mecz toczony był w szybkim tempie. Sporo było walki i groźnych sytuacji. Gościa zaskoczyli nasz zespół skutecznym strzałem z dystansu, oraz stałym fragmentem gry, po którym w zamieszaniu podbramkowym straciliśmy drugiego gola

Polonia Bytom  – Skra Częstochowa 0 - 6
niedziela 11.03.18

Po szybkiej, ale jak się okazało skutecznej analizie gry pierwszego spotkania w drugim nasz zespół nie miał kłopotów z pokonaniem Polonii Bytom. Podopieczni trenera Czoka zdominowali na boisku grę co przedłożyło się na wysokie zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec   – Skra Częstochowa 2 - 3
niedziela 11.03.18

W ostatnim meczu nasza drużyna szybko zdobyła dwa gole i kontrolowała sytuację na boisku. Dowodem było trzecie celne trafienie i wysokie prowadzenie. Niestety, w ostatnich minutach test meczu jakość naszego zespołu spadła. Było to już trzecie spotkanie i niemal setna minuta gry , co mogło przełożyć się na zmęczenie. Mnożyły się błędy, które wykorzystał rywal i zdobył dwa gole.

Wyniki pozostałych spotkań:

Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 6 – 1

Stadion Śląski Chorzów – Zagłębie Sosnowiec  4 – 1

Polonia Bytom – Stadion Śląski Chorzów 5 - 7

Cały mini turniej był świetnym testem dla naszego zespołu. W meczach nie brakowało emocji , a poziom zaprezentowany przez drużyny mógł zadowolić nawet najbardziej wybrednych obserwatorów piłki młodzieżowej.

Zdaniem trenera – Mariusz Czok:

Był to bardzo wartościowy dzien. Każda z drużyn prezentowała inny styl gry i szybko trzeba było reagować na zmiany, co było dla moich zawodników nowym doświadczeniem. Agresywnie i skutecznie graliśmy w obronie, co miało wpływ na dobre rezultaty. Zadowolony jestem z gry i z realizacji zadań. Zdradzę, iż jednym z nich było wychodzenie spod pressingu rywala, z którego wywiązywaliśmy się bardzo dobrze.”

Skład naszego zespołu:

Mrożek, Warzyszyński – Chrapoński, Leśniak – Błachowicz, Leśniak – Dawidowski – Boborowski, Figzał – Hajda, Burzyński – Matyja, Foltyński

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Druga część drużyny z rocznika 2007 rozegrała mecz kontrolny z lokalnym rywalem. Nasz zespół prowadzony przez trenera Rorata zremisował z Sokołem Olsztyn 2 – 2.

Z relacji trenera:

„Od początku meczu  staraliśmy się rozgrywać piłkę od własnej bramki, natomiast im bliżej pola karnego przeciwnika tym wyglądało to gorzej. Popełnialiśmy dużo błędów indywidualnych, brakowało dokładności w podaniach, odpowiedniej agresji w odbiorze czy cierpliwości i dłuższej wymiany podań. W 35 minucie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Mateusza Więckowskiego, który bardzo dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Największe jednak zagrożenie stwarzaliśmy za sprawą Mateusza Pieniaka, który wypracowywał sobie dogodne sytuacje wykorzystując swoją szybkość, po prostopadłych podaniach lub poprzez skuteczny pressing rywala. Brakowało skutecznej finalizacji akcji.”

Skra Częstochowa – Sokół Olsztyn 2 - 2

KS Skra:

Karoń Marcel – Karoń Maciej, Kukuł, Włodarczyk, Matlingiewicz, Gadzaliński, Więckowski, Soborak, Pieniak oraz Królikowski, Ptak Młyńczyk, Łysakowski, Nabiałek, Sliwiński, Podsiedlik

Gole zdobywali:

Więckowski, Śliwiński