Sportowy weekend młodzieży – grali w Zabrzu i Warszawie
Młodzież | 6 marca 2018

W miniony weekend nasze zespoły w celach sportowych rzec można , rozjechały się w różnych kierunkach naszego kraju, lub  rozgrywały gry kontrolne w roli gospodarza. Młodziki z rocznika 2004 grali w Zabrzu z miejscowym Zaborzem, Orliki z rocznika 2007 w niedzielę wraz z orlikami młodszymi  z rocznika 2009 rywalizowali w Warszawie w dwumeczu z Varsovią.

Zaborze Zabrze – Skra Częstochowa 2 – 3
sobota, 03.03.2018

Mecz, jak wskazuje wynik był wyrównany. Naszej drużynie brakowało skuteczności w ataku, a w defensywie zdarzyło się kilka prostych  błędów indywidualnych, które skutkowały utratą goli.

KS Skra:

Bartosz Ptak ( Patryk Ząbkowski, Błażej Ptak ) -  Jakub Staroń, Iwo Serwaciński ,Mikołaj Malczewski, Marcel Mroczka, Fabian Słabosz, Igor Wrzalik , Paweł Glin, Mateusz Margas, Oliwier Ciepły, Kacper Majchrzak .

Gole zdobywali:

17' Kacper Majchrzak,
18 ' Fabian Słabosz ( asysta Oliwier Ciepły)
48' Fabian Słabosz.

Varsovia 07’ Warszawa  – Skra 07’ Częstochowa 6 – 4 (2 – 1, 3 – 1, 1 – 2)
niedziela, 04.03.2018

Trzy tercje trwające po trzydzieści minut rozegrali podopieczni trenera Czoka w Warszawie. Ze świetnie technicznie wyszkolonym rywalem nawiązaliśmy wyrównaną walkę, a każda tercja wymagała maksymalnej koncentracji i wielkiego wysiłku.
Pierwsze dwie tercje  należały do gospodarzy. Stremowani zawodnicy trenera Czoka popełniali sporo błędów i tylko dzięki dobrej dyspozycji Mrożka udało się zachować kontakt z rywalem. Dopiero w ostatnich 30 minutach nasza drużyna otrząsnęła się z przewagi rywala i zaczęła grać szybciej, dokładniej i skuteczniej.

KS Skra:

Mrożek, Warzyszyński  – Chrapoński, Rzońca, Dawidowski, Hajda, Matyja, Tomzik, Karoń, Boborowski, Burzyński, Błachowicz

Varsovia 09’ Warszawa  – Skra 09’ Częstochowa 7 – 12
niedziela, 04.03.2018

Do Warszawy podopieczni trenera Mrugacza udali się bez ważnych ogniw zespołu – Pilarskiego i Nowaka. Mimo ubytków zespół zaprezentował się bardzo dobrze.

Trener Mrugacz o sparingu:

„W pierwszej połowie posiadaliśmy kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami a nasza gra była szybka, kombinacyjna i co najważniejsze skuteczna. Przełożyło się to też na rezultat spotkania który brzmiał do przerwy 7-2. Ten poziom udało nam się utrzymać przez 2/3 czasu gry z czego jestem zadowolony, nie mniej jednak w drugiej połowie między 50 a 70minutą gry oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi i straciliśmy kontrolę nad przebiegiem spotkania i jest to rzecz nad która musimy popracować. Brawo dla całego zespołu za determinację i pozostawione zdrowie na boisku”

KS         Skra:

Malczewski. D – Dziewiątkowski, Wrzalik (Młynarczyk) – Siuda (Malczewski.A), Piaszczyk (Jędruch), Idzikowski (Kotarski) – Radomski (Hejduk)

Gole zdobywali:

Radomski Tymon x 5, Malczewski Aleks x 3, Kotarski Szymon x 2, Hejduk Adam, Siuda Igor