Orliki sparowali z Parasolem Wrocław
Młodzież | 5 lutego 2018

Trzy spotkania kontrolne w sobotnie przedpołudnie na STO Arenie rozegrali nasi zawodnicy z rocznika 2007. W każdym z nich rywalem była drużyna Parasola Wrocław.

Skra I Częstochowa – Parasol I Wrocław 3 – 4
STO Arena Częstochowa, ul. Loretańska 20

Pierwsza tercja należała do gości. Zawodnicy Parasola wykorzystali słabą organizację gry Skry, słabe wyprowadzenie piłki  i zdominowali poczynania w tej tercji. Ich dobra gra, agresywny odbiór przyczynił się do zdobycia w 5  i 10 minucie dwóch goli.
W drugich dwudziestu minutach mecz się wyrównał. Jednak inicjatywa należała cały czas do gości. Dopiero ostatnia tercja przyniosła lepsza grę podopiecznych trenera Czoka.  Tym razem role się odwróciły  i to Skra nie schodziła niemal z połówki Parasola. Niestety, ze stworzonych okazji bramkowych nasz zespół zdołał wykorzystać tylko dwie.

Karoń – Leśniak, Rzońca – Dawidowski – Boborowski, Matyja – Tomzik

Grali również:  Łysakowski, Figzał, Kozłowski

Gole zdobywali:

0 – 1 Parasol – 5’
0 – 2 Parasol – 10”
1 – 2 Matyja – 28’
1 – 3 Parasol – 40’
1 – 4 Parasol – 41’
2 – 4 Tomzik – 44’
3 – 4 Matyja as Dawidowski – 45’

Skra II Częstochowa – Parasol II Wrocław 0 – 6
STO Arena Częstochowa, ul. Loretańska 20

Ten mecz toczony był tylko pod dyktando zawodników z Wrocławia. Mecz był jednostronny a nasi zawodnicy wydawali się bezradni. Duża ilość błędów indywidualnych, słaba gra w defensywie i bezradność w ataku wpłynęła na wysoką porażkę.

KS Skra:

Zalejski – Adrianowicz, Szałaj – Łysakowski – Więckowski, Paulewicz – Rzeźniczak

Gole straciliśmy w 4, 29, 40, 49’ 53’ i 59 minucie gry.

Skra 07’ Częstochowa – Parasol 07’ Wrocław 2 - 1
STO Arena Częstochowa, ul. Loretańska 20

Najlepszy wynik jak i poziom gry nasz zespół osiągnął w starciu w kategorii wiekowej młodzik. W trzecim rozegranym sparingu z Parasolem trener Czok wymieszał zawodników co dało efekt w postaci zupełnie odmiennego obrazu gry. Oczywiście mecz w tej kategorii wiekowej wiązał się ze zmianą wielkości boiska i ilością zawodników na boisku. Oba zespoły jednak zasługują na słowa pochwały, bowiem mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Wiele było składnych akcji i sytuacji podbramkowych. Wynik jednak nie obfitował w dużą ilość zdobytych goli , bowiem bramkarze mocno wykazywali się swoim kunsztem.

Zdaniem trenera Czoka :

„Spotkanie było rozgrywane w bardzo dobrym tempie.  Oba zespoły zasłużyły na słowa uznania.  Chłopcy mimo,  iż mogli już odczuwać zmęczenie zagrali na  bardzo dobre poziomie.  Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, ale sytuacje były z obu stron. Tym razem dobrze i skutecznie zagraliśmy w defensywie, a mimo to obaj bramkarze mogli się wykazać i dokonali tego w bardzo dobrym stylu. Był to bardzo wartościowy sparing”

KS Skra:

Karoń – Leśniak, Rzońca – Dawidowski – Boborowski, Kozłowski, Matyja, Figzał – Tomzik

Grali również: Więckowski, Paulewicz, Łysakowski

Gole zdobywali: