Słabe wyniki młodzieży w trójmeczu z Odrą Opole
Młodzież | 4 lutego 2018

W niedziele rano trzy nasze drużyny udały się do Opola na gry kontrolne z Odrą Opole.  Niestety bilans spotkań nie jest korzystny dla naszych drużyn. W starciu z opolanami doznaliśmy dwóch porażek i wywalczyliśmy jeden remis.

Jako pierwsi na murawę Centrum Sportu w Opolu wybiegli zawodnicy z rocznika 2003. Po zaciętym pojedynku nasza młodzież uległy swoim rówieśnikom opolskiej Odry 1 – 3. Gola dla Skry zdobył Marcel Nurek.

Zadziwiająco słabo na tle rywala wypadli zawodnicy z rocznika 2004. Nasz zespół, który po  rundzie jesiennej zachował statut drugoligowca nie tracił w lidze tylu bramek . Niestety Odra zaaplikowała naszej ekipie ich aż 11 (!).

Najlepszy wynik osiągnęli zawodnicy z rocznika 2001/02. Juniorzy młodsi po dwóch golach Nowaka zremisowali swoje spotkanie 2 – 2.

Odra 03’ Opole – Skra 03’ Częstochowa 3 – 1
centrum sportu Opole, 03.02.2018 g. 9.30

W  pierwszej połowie zawodnicy najczęściej gościli w środkowej strefie boiska, z lekka  przewaga Odry. Niestety nasza drużyna grała niedokładnie, szwankowało przyjecie – agresja po stracie piłki. Gospodarze w 13 i 31 minucie gry wykorzystali błedy indywidualne naszych zawodników i zaminili je na gole.
W drugiej połowie nasza drużyna osiągnęła przewagę 54 minucie Nurek,  po prostopadłym podaniu uruchamia Żabika wychodzi „sam na sam” z golkiperem miejscowych  i zdobywa kontaktowego gola. Kolejne okazje na wyrównanie stanu meczu marnują wspomniani wyżej Nurek i Żabik.
Na pewno na obraz gry miała wpływ absencja Kempy, Kempskiego, Bałeckiego, Kubana, Krupy, Bąka czy Krysta. Szanse natomiast dostali inni, którzy dłużej mogli przebywać na boisku i sprawdzić się z wymagającym rywalem.

KS Skra:

GAWĘDA (36min Hajda )- CHELIŃSKI, PAWŁOWSKI, MIKOŁAJCZYK, KOZIK - KAPUŚCIAK, ZAŁUCKI, RUMIN, ŻABIK, BEDNARCZYK (36min Kobis) - NUREK.

Gole zdobywali:

1:0 Odra - 13min,
2:0 Odra - 31min,
2:1 Nurek as. Żabik - 54min
3:1 Odra - 67min

Odra 01/02’ Opole – Skra 01/02’ Częstochowa  2 - 2
centrum sportu Opole, 03.02.2018 g. 12.30

Słabo nasz zespół wszedł mecz przez co oddał w pierwszych 20 minutach inicjatywę. Z każdą jednak minutą gra podopiecznych trenera Siudy wyglądała lepiej, ale to Odra zdobywała gole. Przed przerwą Nowak po podaniu Niedźwiedzia dał kontaktowego gola co pozytywnie wpłynęło na zespół. Od 60 minuty gra Skra osiągnęła dużą przewagę i po dobrych, kombinacyjnych akcjach stworzyła jeszcze sytuacje bramkowe, ale szwankowało wykończenie pomysłowych ataków.

Zdaniem trenera – Robert Siuda:

„Mecz poświęciliśmy na sprawdzenie zawodników na nowych dla siebie pozycjach. Przy absencji Przygodzkiego, Lampy, Gołębiowskiego – Juchnik, Marzec, Błędowski i Podolski zagrali gdzie indziej i mięli inne obowiązki. Po meczu mogę stwierdzić, że zdali egzamin i z tego jestem zadowolony”.

KS Skra:

GAWĘDA (36 min Hajda) - SCHWARTZMAN, KAPKOWSKI, BŁĘDOWSKI, JUCHNIK -NORBERCIAK, PODOLSKI, MENDRELA, NIEDZWIEDZ, NOWAK – MARZEC (36min Żabik, 54min Nurek).

Gole zdobywali:

1:0 Odra – 27 min,
2:0 Odra – 35 min,
2:1 Nowak as. Niedźwiedź – 36 min
2:2 Nowak as. Norberciak – 48 min

Odra 04’ Opole – Skra 04’ Częstochowa  11 – 0
centrum sportu Opole, 03.02.2018 g. 11.00

… wkrótce więcej info o meczu …

.żródło  foto - sportoweopolepl

fotogaleria z konfrontacji - [zobacz]