Młodzież również grała sparingi
Młodzież | 29 stycznia 2018

T mecze kontrolne rozegrali w miniony weekend zawodnicy z rocznika 2007. Swój test mecz rozegrali również juniorzy młodsi.

Orliki najpierw zagrali mecz z przebywającymi na zgrupowaniu w Kleszczowie Białymi Orłami Warszawa. Nasza drużyna pokonała rywala 9 – 1. Wynik wysoki i zaskakujący, bowiem w środę ten sam zespół Białych Orłów sparował z Rakowem i wygrał 9 – 8.

W niedzielę z kolei podopieczni trenerów Czoka i Rorata rozegrali dwumecz z Olimpią Piekary Śląskie. Nasze zespoły konfrontację rozstrzygnąły na swoją korzyść pokonując rywala 7 – 5, oraz 6 – 1. Trenerzy mieli jednak zastrzeżenia do gry zespołu w pierwszej grze kontrolnej.

Juniorzy młodsi w sobotę rozgrywali swój sparing na obiektach w Dąbrowie Górniczej. Skra  pokonała miejscowy MUKP Silent Dąbrowa Górnicza 2 – 1.

Orły Białe Warszawa – Skra Częstochowa 1 – 8
piątek 26.01.18 – Kleszczów

Bardzo dobry mecz przeciwko Białym Orłom zagrał nasz zespół. Skrzacy byli agresywni w odbiorze i bezbłędni w obronie.  Akcje ofensywne były przeprowadzane na dużej szybkości i rywal miał spory kłopot z powstrzymaniem naszych ataków, które często kończyliśmy celnymi strzałami na bramkę.

KS Skra :

Mrożek (Warzyszyński) – Chrapoński (Karoń Maciej), Rzońca (Błachowicz) – Dawidowski (Kozłowski) – Boborowski (Burzyński), Matyja (Kukuł) – Tomzik (Foltyński)

niedziela 28.01.2018 – Częstochowa STO Arena

W podzielonym na trzy tercje test meczu, tylko z gry w drugiej połowie był zadowolony trener Czok. W pierwszej części gry nasz zespół nie przypominał tego, ze sparingu z Białymi Orłami. Mnożyły się błędy indywidualne, a bierność przy stałych fragmentach była mocno niepokojąca. Zdecydowanie lepsze wrażenie wywarł nasz zespół w drugiej połowie, gdzie byliśmy stroną przeważającą. W trzeciej tercji rywal zaskakiwał nas stałymi fragmentami, przy których brakowało aktywności naszym zawodnikom.

Skra I Częstochowa – Olimpia I Piekary Śląskie 6 - 1

W pierwszych minutach na boisku panowała duża nerwowść w poczynaniach naszych zawodników.  Brakowało płynności akcji i mnożyły się niedokładności. Zbyt mało aktywny pressing o błędne decyzje spowodowały, iż spotkanie miało wyrównany przebieg. Dopiero po zdobyciu gola gra naszych Orlików zaczęła się ”kleić”. Przeniesieni ciężaru gry na boczne sektory boiska, gdzie dominowaliśmy w pojedynkach jeden na jeden przyniosło efekt w postaci kolejnych goli.

sobota 27.01.18 – Dąbrowa Górnicza

Nasz zespół szybko objął prowadzenie.  Dawid Lampa oddał strzał, ale niezbyt czysto uderzył w piłkę a ta trafiła pod nogi Niedźwiedzia, który wykorzystał sytuację. W 39 minucie gry gospodarze wykorzystali błąd naszego zespołu i doprowadzili do wyrównania. Przejęli piłkę zagraną do środka boiska i skorzystali z zaistniałej sytuacji.
Wynik ustalił Mendrela, który po podaniu Nowaka ładnie, silnie i celnie oddał strzał, który zatrzepotał w siatce rywala.