Orliki w weekend rozegrali sparing i turniej
Młodzież | 15 stycznia 2018

W sobotę zespół prowadzony przez trenera Czoka rozegrał mecz kontrolny z Rozwojem Katowice, a w niedzielę udał się na halowy turniej do Praszki. W meczu z katowiczanami kibice nie zobaczyli bramek, choć mecz był bardzo ciekawy. W niedzielę Skra z rocznika 2007 wywalczyła drugie miejsce w halowym turnieju  w  Praszce.

Do sobotniego  meczu  z Rozwojem nasza drużyna przystąpiła przetrzebiona atakiem wirusowego zapalenia krtani. Absencja kilku zawodników jednak nie była tak widoczna. Szeroka kadra naszego zespołu  zaprocentowała i podopieczni trenera Czoka stoczyli wyrównany pojedynek z renomowanym rywalem.
W  rywalizację ze świetnie zorganizowanym w grze rywalem, nasz zespół  musiał włożyć mnóstwo sił. Młodzi piłkarze Rozwoju świetnie  operowali piłką i dobrze czuli się w ataku pozycyjnym. Dłużej utrzymywali się przy piłce, stwarzali okazje do pokonania bramkarzy Skry. Nie ustrzegli się jednak błędów. Nasz zespół imponował  dobrą grą w defensywie i aktywnym odbiorem piłki, z czego stworzył również kilka okazji do zdobycia gola.

KS Skra – Rozwój Katowice 0 – 0
13.01.2018 godz.: 13.00

Skra:

Mrożek – Młyńczyk, Łysakowski -  Leśniak, Błachowicz, Kukuł – Tomzik, Matyja – Burzyński

Grali również: Karoń, Foltyński, Więckowski

Dzień później nasza drużyna udała się do Praszki, gdzie w hali GOSiR  w fazie grupowej walczyła ze OKS Olesno, Masterem Brzeg i Herkulesem Kochanowice. W drugiej grupie rywalizowali Start Namysłów, WKS Wieluń, AS Grodków i gospodarze.
Nasza drużyna odnosząc dwa zwycięstwa wygrała  rywalizację w swojej grupie i awansowała do półfinału, w którym pokonała Start Namysłów. W finale podopieczni trenera Czoka zmierzyła się ze zwycięzcą grupy „A” – GOKIS Praszka .

W meczu o turniejowe zwycięstwo rywal okazał się o jednego gola lepszy.

Wyniki uzyskane w turnieju przez nasz zespół:

FAZA GRUPOWA:

Skra – Herkules Kochanowice 4 – 1
(Foltyński x 3 , Matyja)

Skra – OKS Olesno 3 – 2
(Burzyński x 2, Foltyński)

Skra – Master Brzeg  1 – 2
(Matyja)

PÓŁFINAŁ:

Skra – Start Namysłów 3 – 0
(Foltyński x 2, Tomzik)

FINAŁ TURNIEJU:

Skra – GOKIS Praszka 1 – 2
(Burzyński)

Końcowa klasyfikacja zawodów:

1. GOKIS Praszka
  2. Skra Częstochowa
  3. OKS Olesno
  4. Start Namyslów
  5. Master Brzeg
  6. Herkules Kochanowice
  7. AS Grodków
  8. WKS Wieluń

Skrę reprezentowali:

Mrożek – Młyńczyk – Tomzik – Matyja – Burzyński – Łysakowski – Kukuł – Leśniak - Foltyński

Najlepszym zawodnikiem oraz bramkarzem turnieju wybrani zostali nasi zawodnicy – Adam Matyja oraz Nikodem Mrożek .