Łódzki czwórmecz orlików Skry
Młodzież | 8 stycznia 2018

W miniony weekend zespół Skry z rocznika 2007 prowadzony przez trenera Czoka rozegrał czwórmecz. Rywalami mini turnieju rozegranego na obiektach SMS Łódź  były zespoły gospodarzy, Widzewa Łódź i Broni Radom.

Mecze rozgrywane były w systemie każdym z każdym w czasie dwa razy dwadzieścia minut. W trzech spotkaniach nasz zespół niestety nie zdołał pokonać żadnego z rywali, jednak sprawdzian miał wiele pozytywnych stron szkoleniowych.

Zdaniem trenera Czoka:

„Poziom poszczególnych gier był bardzo wysoki, a każde spotkanie dostarczyło sporych emocji. Mimo niekorzystnych wyników nie wypadliśmy, aż ta źle, jak sugerują rezultaty. Najlepiej zaprezentowaliśmy się w meczu pierwszym z SMS Łódź. Wysokie tempo meczu, duża aktywność zawodników  sprawiła, iż  dużymi fragmentami byliśmy zespołem przeważającym. Niestety, nie ustrzegliśmy się błędów indywidualnych, które zaważyły na utracie goli.
Mecz z Widzewem miał zupełnie inny przebieg. Rywal od początku spotkania mocno przyprasował i moi zawodnicy nie poradzili sobie z tym. Straciliśmy szybko trzy gole i goniliśmy wynik. Udało się doprowadzić do remisu i stworzyć nawet sytuacje do objęcia prowadzenia. Tutaj zabrakło skuteczności. Przeciwnik za to dwoma uderzeniami z dystansu rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść. Najsłabiej wypadliśmy w ostatnim spotkaniu. Po osiemdziesięciu minutach gry nie zdołaliśmy się zregenerować i przegraliśmy spotkanie będąc zespołem pogubionym, niedokładnym i w tej rywalizacji słabszym.
Były to dla nas kolejne nowe doświadczenie, po którym jestem przekonany, że będziemy silniejsi i o wiele mądrzejsi.”

Wyniki sobotnich gier:

Skra Częstochowa – SMS Łódź 3 – 5

1 - 0 Matyja 6' as. Rzońca
1 - 1 SMS Łódź 9'  
1 - 2 SMS Łódź 16'  
1 - 3 SMS Łódź 20'  
2 - 3 Tomzik 23' as. Dawidowski
2 - 4 SMS Łódź 35'  
2 - 5 SMS Łódź 38'  
3 - 5 Foltyński 39' as. Kozłowski

Skra Częstochowa – Widzew Łódź 3 – 5

0 - 1 Widzew 2'  
0 - 2 Widzew 5'  
0 - 3 Widzew 7'  
1 - 3 Dawidowski 16'  
2 - 3 Tomzik 20'  
3 - 3 Dawidowski 22'  
3 - 4 Widzew 31'  
3 - 5 Widzew 35'  

Skra Częstochowa – Broń Radom 0 - 4

0 - 1 Broń 8'  
0 - 2 Broń 15'  
0 - 3 Broń 22'  
0 - 4 Broń 36'  

Barwy Skry reprezentowali:

Mrożek, Warzyszyński – Chrapoński, Łysakowski, Rzońca, Karoń -  Dawidowski, Figzał – Boborowski, Kozłowski, Matyja, Matlingiewicz – Tomzik, Foltyński oraz Karoń, Gadzaliński, Lesniak

Wyniki pozostałych gier:

SMS ŁODZ - WIDZEW ŁODZ 3 - 1
BROŃ RADOM – SMS ŁÓDŹ 0 – 6
WIDZEW ŁÓDŹ  - BROŃ RADOM 2 - 3

..